پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

 

کیاپرس : اولین جلسه کمیته استانی ارتقاء کیفیت شیر خام در سال ۱۴۰۱ با حضور مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران ، مدیر کل دامپزشکی استان و جمعی از نمایندگان دستگاه های عضو و تشکل های فعال بخش لبنی استان روز شنبه ۴ تیرماه سال ۱۴۰۱ در سالن جلسات دامپزشکی استان مازندران برگزار شد.

در این جلسه دکتر محمد حسن گلپایگانی مدیر کل دامپزشکی مازندران هدف از تشکیل این جلسه را بهبود در فرآیند تولید محصولات لبنی سالم و بهداشتی و نحوه نظارت بر تولید و حمل نقل این ماده پروتئینی عنوان کرد و افزود ، ارائه آمار دقیق از تولید شیر به عنوان منبع پروتئینی سالم در استان مورد انتظار می باشد که باید در زمینه تولید شیر به صورت صنعتی و سنتی آمار دقیقی در دست داشته باشیم تا برنامه ریزی های دوره ای و منسجمی را پایه گذاری نمائیم.

وی استقرار سامانه HACCP  و GAHP در دامداریها و لحاظ کردن اصول این موارد را در زمان صدور پروانه بهداشتی بهره برداری توسط شورای نظام دامپزشکی استان مازندران خواستار شد و بر اجرای آیین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی و اخذ پروانه بهداشتی دامپزشکی توسط کارخانجات لبنی  تاکید داشت.

گلپایگانی استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان را برای ارتقاء کیفیت تولید شیر خام در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری سال تولید ، دانش بنیان ، اشتغال آفرینی نامگذاری شده از طریق برگزاری دوره های آموزشی برای بهره برداران و مدیران و کارشناسان صنایع شیر و فرآورده های لبنی امری لازم و ضروری دانست.

مهندس کهنسال مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری ابراز امیدواری کرد با تداوم این جلسات و برگزاری دوره های آموزشی برای بهره برداران، تولید ، حمل و نقل و فرآوری شیر به عنوان یک ماده غذایی کامل ساماندهی خواهد شد.

تشکیل کمیته فنی با حضور کارشناسان دستگاه های دامپزشکی ، غذا دارو و استاندارد به منظور ایجاد بازدید مشترک و تهیه گزارش ماهانه و پیگیری مصوبات کمیته استانی ارتقاء کیفیت شیر خام از جمله مواردی بوده که توسط مدیر کل  دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران مورد تاکید قرار گرفت.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : kiapresse@gmail.com
اینستاگرام : @kiapress
http://instagram.com/kiapress
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :