پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس:سازمان بیمه سلامت ایران کلیه مادران باردار فاقد پوشش بیمه را تا پایان دوران شیردهی و فرزندان آنها را تا پنج سالگی بدون آزمون وسع تحت پوشش بیمه سلامت قرار می دهد. ‎

در ۶ ماه گذشته ۹۰ هزار نفر از افراد فاقد بیمه درمان استان، تحت پوشش بیمه همگانی رایگان سلامت قرار گرفتند.

براساس تبصره ۱۷ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۰، زوجین نابارور تا سن ۴۹ سال می‌توانند از خدمات سه دوره ناباروری در طول یکسال شامل IVF ، ICSI، IUI و FET با پوشش بیمه ای ۹۰% تعرفه بخش دولتی در مراکز ناباروری دولتی و ۹۰% تعرفه بخش عمومی غیر دولتی در بخش های عمومی غیر دولتی، خیریه، موقوفه و خصوصی بهره مند شوند؛ همچنین افرادی که دچار سقط مکرر شده و دارای فرزند نشده نیز در شمول استفاده از این دستورالعمل قرار گرفته و می توانند از خدمات کمک باروری استفاده کنند.

با اجرای برنامه «پوشش همگانی بیمه سلامت» در سراسر کشور، در شش ماه گذشته اداره کل بیمه سلامت استان مازندران توانسته است بیش از ۹۰ هزار نفر از افراد فاقد پوشش بیمه درمان این استان را به صورت رایگان تحت پوشش بیمه همگانی سلامت در آورد . این افراد تحت پوشش بیمه پایه سلامت قرار گرفته و طبق قانون می‌توانند از خدمات دولتی کامل برخوردار شوند و با اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع از خدمات بخش خصوصی نیز استفاده کنند. در بخش بستری ۹۰ درصد و در بخش سر پایی ۷۰ درصد از هزینه ها ی درمانی این عزیزان توسط سازمان بیمه سلامت ایران پرداخت می‌شود.

طبق قانون بودجه ۱۴۰۱ ، مقرر شد سه دهک پایین جامعه همچنان به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند. پوشش بیمه سلامت مختص دهک پایین جامعه نیست و سازمان بیمه سلامت به ۷ دهک بالای درآمدی هم فراخوان داده است که این افراد می‌توانند مراجعه کرده و بر اساس آزمون وسع و با پرداخت درصدی از مشارکت در پرداخت حق بیمه تحت پوشش بیمه قرار گیرند. بر اساس قانون این افراد می‌توانند بسته به دهک درآمدی با مشارکت در پرداخت سهمی از حق بیمه از پوشش بیمه‌ای برخوردار شوند.

متقاضیان می توانند جهت پوشش بیمه ای خود و افراد تحت تکفل، به بیش از ۶۲ دفتر پیشخوان دولت طرف قرارداد با این اداره کل در سطح استان و یا ادارات بیمه سلامت شهرستانها مراجعه یا از طریق سامانه خدمات غیرحضوری حقوق شهروندی بیمه سلامت به آدرس: https://bimehsalamatiranian.ir از پوشش همگانی بیمه سلامت برخوردار شوند.

اشتراک گذاری

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : kiapresse@gmail.com
اینستاگرام : @kiapress
http://instagram.com/kiapress
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :