پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس :رئیس ستاد انتخابات مازندران شمار نهایی داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستاها در استان را ۱۴ هزار و ۶۶۰ نفر ذکر کرد که این میزان ۸ درصد کاهش یافته است…

کیاپرس : رئیس ستاد انتخابات مازندران شمار نهایی داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستاها در استان را ۱۴ هزار و ۶۶۰ نفر ذکر کرد که این میزان ۸ درصد کاهش یافته است.

به گزارش کیاپرس ، حسین حسن نژاد با بیان اینکه ۱۴ هزار و ۶۶۰ نفر برای عضویت در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در استان ثبت نام کردند، افزود: این میزان نسبت به دوره قبلی انتخابات شوراها ۸.۸ درصد کاهش داشته است.

وی با اظهار اینکه ثبت نام در دو هزار و ۲۱۵ حوزه روستایی به حد نصاب رسیده است، افزود: در ۲۸۱ حوزه ثبت نام به حد نصاب نرسد و در ۵۲ حوزه بدون ثبت نام بوده است.

وی یادآور شد: از نظر تحصیلات هفت هزار و ۲۶۲ داوطلب زیر دیپلم، سه هزار و ۱۴۳ نفر دیپلم، ۹۶۲ نفر فوق دیپلم، دو هزار و ۵۴۵ نفر لیسانس، ۶۳۹ نفر فوق لیسانس، ۲۲ نفر دکتری و ۸۷ نفر دارای تحصیلات حوزوی هستند.

حسن نژاد تصریح کرد: از نظر گروه سنی ۶۳۵ نفر زیر ۳۰، هزار و ۵۶۷ نفر بین ۳۰ تا ۳۵، دو هزار و ۴۸۷ نفر بین ۳۶ تا ۴۰، دو هزار و ۳۰۴ نفر ۴۶ تا ۵۰، هزار و ۹۲۶ نفر ۵۱ تا ۵۵، هزار و ۶۱۸ نفر ۵۶ تا ۶۰ و هزار و ۶۳۰ نفر بالای ۶۰ سال هستند.

رئیس ستاد انتخابات مازندران افزود: همچنین دو هزار و ۱۰۳ داوطلب ایثارگر و ۱۲ هزار و ۵۵۷ نفر غیرایثارگر هستند و ۹۰۲ نفر از داوطلبان را زنان تشکیل می‌دهند که ۱۳.۷ درصد نسبت به دوره قبلی مشارکت آنان افزایش یافته است.

وی شمار داوطلبان مرد در ششمین دوره انتخابات را با ۹.۹ درصد کاهش نسبت به دوره قبلی ۱۳ هزار و ۷۵۸ نفر اعلام کرد.

به گزارش کیاپرس در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستاها در مازندران ۱۶ هزار و ۷۱ نفر ثبت نام کرده بودند./مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :