پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیا پرس به نقل از روابط عمومی داره کل دامپزشکی استان مازندران :پیام های بهداشتی اداره کل دامپزشکی مازندران در خصوص بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مازندران با انتشار پیام بهداشتی ضمن تاکید بر عدم دریافت گزارشی مبنی بر وجود بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در طیور صنعتی و یا تلفات غیر عادی در جمعیت طیور استان مواردی را به شرح ذیل اعلام کرد:

  1. استان مازندران بدلیل وجود تالابها و آبندانهای فراوان و مهاجرت پرندگان آزاد پرواز ( بعنوان مخزن بیماری ) همواره در معرض خطر شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان قرار دارد .
  2. جهت پیشگیری از گسترش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان گزارش موارد بیماری و تلفات نامتعارف پرندگان به مسئولین دامپزشکی منطقه محل سکونت لازم و ضروری می باشد .
  3. جهت پیشگیری از گسترش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از تماس مستقیم با پرندگان خودداری گردیده و در موارد ضروری پرندگان بصورت مسقف و محصور نگهداری شوند .
  4. در مواقع بروز تلفات در جمعیت پرندگان ، دفن بهداشتی پرندگان تلف شده و ضدعفونی مکان نگهداری ضروری می باشد .
  1. بر اساس بررسی های انجام شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سویه ویروس آنفلوآنزای جدا شده از مبتلایان به آنفلوآنزای انسانی با سویه پرندگان کاملاً متفاوت می باشد.
  1. مجدداً تاکید می گردد تا کنون گزارشی از وقوع این بیماری ویروسی در جمعیت طیور استان مشاهده نشده و با رعایت بهداشت فردی توسط شهروندان و جدی گرفتن هشدارهای بهداشتی دامپزشکی و تشدید در رعایت مقررات بهداشتی و قرنطینه ای در واحدهای پرورشی ، نگرانی وجود ندارد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :