پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

 

کیاپرس: اینبار صادقانه و ملتمسانه از جنابعالی می خواهیم تا « به داد ما برسید » و به داد مجموعه ای که باید منبع اشتغال مولد و در خدمت اشتغالزایی در استان باشد برسید . متاسفانه جهاد دانشگاهی مازندران با اهداف خود و آنچه در برخی از استان ها رخ می دهد فاصله زیادی دارد و این ظرفیت عظیم به ناکجا آباد می رود …..
آقای استاندار ؛ به داد ما برسید ! فردا خیلی دیر است !

شمال نیوز:جمعی از جهادگران جهاد دانشگاهی مازندران با ارسال نامه ای سرگشاده به استاندار مازندران از برخی دیگر از مسائل و مشکلات این واحد ابراز نگرانی کرده و خواستار ورود حسین زادگان به این موضوع شدند .

متن این نامه سرگشاده که به شمال نیوز رسیده را با اندکی تغییر منتشر می کنیم .

جناب آقای حسین زادگان
استاندار محترم مازندران

با سلام

احتراما همانگونه که مستحضرید در نامه های قبلی خدمت حضرتعالی مشکلات عدیده جهاد دانشگاهی مازندران در دوره بیست ماهه اخیر ریاست این واحد بیان شد که توقع جهادگران این بوده که حداقل بخش کوچکی از این مسائل حل و فصل و یا مرتفع گردد ولی متاسفانه نه تنها این مشکلات حل نشد بلکه به آن اضافه نیز شده است.

اینبار صادقانه و ملتمسانه از جنابعالی می خواهیم تا « به داد ما برسید » و به داد مجموعه ای که باید منبع اشتغال مولد و در خدمت اشتغالزایی در استان باشد برسید . متاسفانه جهاد دانشگاهی مازندران با اهداف خود و آنچه در برخی از استان ها رخ می دهد فاصله زیادی دارد و این ظرفیت عظیم به ناکجا آباد می رود . فردا خیلی دیر است !

استاندار محترم!

همه ما فرزندان ، برادران و خواهران جنابعالی ، در این شرایط بد اقتصادی کشور با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم می کنیم، چرا تصمیمات غلط فردی باید بر این مشکلات اضافه نماید؟ چرا اعضای واحد مازندران مدام باید درگیرحداقل حقوق و مزایا باشند؟ آیا مرجعی برای رسیدگی به خسارتهای سنگین مادی و معنوی وارده در این دوره وجود ندارد؟

علیهذا جدیدا موارد ذیل به مشکلات و سوء مدیریت های رئیس فعلی واحد افزوده شده است:

۱- جابجایی و حذف بدون پایه و اساس نیروهای دلسوز و باسابقه صرفا به دلیل انتقاد از نحوه عملکرد ایشان و جایگزینی نیروهای بی تجربه که مستلزم آزمون و خطای دوباره و تحمیل هزینه های سنگین به این واحد است. نمونه آن کارخانه خمیر کاغذ ، پروژه گردشگری و ساخت سالن جلبک که علیرغم هزینه میلیاردی بیش از یک سال است که راکد مانده و امیدی به کسب درآمد از آنها نیست.

۲- راه اندازی شرکت تعاونی جدید در جهاد با استفاده از نیروهای بازنشسته خارج از چهاد دانشگاهی علی رغم تاکید رئیس جهاد دانشگاهی کشور مبنی بر عدم بکارگیری.

۳- تخلف بزرگ: به یکی از نیروهای رسمی واحد اجازه داده شد تا در محل کار حاضر نشود اما لیست عملکرد ماهیانه وی تایید می گردد و از آنجایی که از خزانه داری کشور حقوق ماهیانه دریافت می نماید عین مبلغ واریزی از خزانه را به حساب غیر از جهاد دانشگاهی واریز نماید که این کار به مدت یک سال در حال انجام است و طبق آمار گرفته شده به صورت وجه نقد هزینه شده است.

۴ – فقدان معاون در چهار حوزه مربوطه و نیز معوق ماندن حقوق چند ماه از سال ۹۶ و ۹۷ علیرغم این که در بقیه ماهها حقوقها توسط خزانه داری کل واریز می شد و رساندن بدهی واحد به ۵ میلیارد تومان.

۵ – مهمتر از همه فروش زمینهای این واحد در جاده دریای ساری و پارکینگ ۶ بابلسر که عمده وجوه مربوطه به حساب دفتر مرکزی واریز شده است و نیز پیگیری برای فروش ساختمان دانشگاه علمی- کاربردی بابل.

۶ – عدم مدیریت در بحث پرورش طیور ( غاز ) که متاسفانه در ابتدای کار بیش از حدود یک سوم تلفات داشته است.

جناب آقای استاندار

آنچه از واقعیات تلخ این روزهای واحد مازندران در حال گذر است طی نامه های قبلی و این نامه به استحضار رسیده است. قریب به بیست ماه است که با تحمیل هزینه های سنگین به این واحد و فشار مضاعف به اعضاء نه تنها هیچ دستاوردی حاصل نشد بلکه به طور جدی به مشکلات واحد افزوده و با این شیوه مدیریت هیچ نقطه امیدی هم پیش رو نیست و تاخیر هر روزه و هر ماهه در رسیدگی به مسائل مطروحه در این نامه و نامه های قبلی ، ضررها و بدهی ها را خواهد افزود که قطعا در دوره های بعد دغدغه های جدی به وجود خواهد آورد.

علی ایحال آنچه از سر دلسوزی و حقیقت گویی بوده به اطلاع جنابعالی و دیگر مسئولان استانی رساندیم و توقع داریم با دغدغه ای که برای پیشرفت استان دارید نگاه ویژه ای به این واحد داشته باشید.

ما همچنان منتظریم تا صبح امیدمان بدمد.

جمعی از جهادگران جهاد دانشگاهی مازندران

رونوشت به:
– دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در استان مازندران
– نهاد محترم ریاست جمهوری
– ریاست محترم جهاد دانشگاهی کشور
– نمایندگان محترم مردم استان مازندران در مجلس شورای اسلامی
– ریاست محترم دادگستری استان مازندران
– ریاست محترم سازمان بازرسی استان مازندران

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :