پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جلسه ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون اظهار کرد: یکی از اهداف طرح بسیج ملی کنترل فشار خون ، حساس کردن مردم نسبت به اندازه گیری و درمان فشار خون است.
به گزارش کیاپرس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران دکتر سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این جلسه با بیان اینکه این پویش از ۲۷ اردیبهشت ماه الی ۱۵ تیرماه سال جاری در کشور اجرا می شود، گفت: در استان مازندران باید برنامه ریزی های لازم برای اجرای بهتر طرح انجام شود.
دکتر موسوی با تاکید بر شناسایی ۱۰۰ درصدی افراد مبتلا به افزایش فشارخون، افزود: باید از همه امکانات و ابزار لازم دانشگاه و دستگاه های مختلف در این زمینه استفاده کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران فشارخون بالا را قاتل خاموش دانست و ادامه داد: فشارخون بالا تاثیر زیادی بر هزینه درمان و مرگ و میر دارد درحالی که می توان با اندازه گیری به موقع و مراجعه به هنگام به مراکز بهداشتی و درمانی، پرفشاری خون را کنترل و از بروز عوارض آن پیشگیری کرد.
وی فشارخون بالا را مهمترین عامل از کارافتادگی و مرگ های زودرس دانست و گفت: فشارخون بالای کنترل نشده، خطر ابتلا به بیماری هایی مانند سکته های مغزی و قلبی را افزایش می دهد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :