پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: ردپای مسئولان در تجاوز و واگذاری‌ها در سواحل و منابع طبیعی مرتعی و جنگلی و ییلاقی مازندران وجود دارد، همانطوری‌که بیش از ۷۰ درصد ساحل در اختیار دولتی‌ها و بیشتر تغییر کاربری‌های قانونی و غیر قانونی، در اختیار مدیران بوده است.

به گزارش شمال نیوز ، حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد در نشست شورای حفظ بیت‌المال مازندران خطاب به مسئولان نظام جمهوری اسلامی مبنی بر اینکه اگر ضعف کاری داشته باشیم، شایسته مدیریت در نظام ایران نیستیم، اظهار کرد: با ضعیف کاری خودمان با برنامه‌های نفوذی دشمنان، نباید همراه نشویم.

وی با بیان اینکه امروز مردم مشکلات زیادی دارند، افزود: ما در انقلاب ملت را عوض نکرده‌ایم، بلکه مدیران نظام عوض شدند.

رئیس کل دادگستری مازندران خاطرنشان کرد: در جمهوری اسلامی ایران مردم همان مردمند، ولی مسئولان همه تغییر کرده‌اند، چراکه عملکرد مسئولان خوب نبوده است که انقلاب صورت گرفت.

این مسئول با تأکید بر این نکته که امروز به انسجام صد درصدی نیاز داریم، عنوان کرد: آنچه مهم است آن‌که نباید گذشته‌ها را تخریب کنیم، این طوری نیست که از ما قوی‌تر نباشند، پس اگر ما می‌توانیم درست‌تر عمل کنیم.

تقوی‌فرد ادامه داد: هر عیبی است از ما است، باید سفت و درست عمل کنیم؛ البته در بسیاری از موارد درست هم عمل می‌کنیم، اما چون ناهماهنگ هستیم درستی کار ما خود را نشان نمی‌دهد.

وی تصریح کرد: چرا به متخلفان عرصه‌های طبیعی و ملی که از امتیازات خدمات عمومی از جمله کنتورهای آب، برق و گاز که خلاف قانون است به آنان واگذار می‌شود؟، چرا این همه محیط زیست مازندران مشکل دارد؟ یقین کنید امثال ما مسئولان و مدیران گذشته و حال، مقصر اصلی هستیم.

رئیس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه آثار و عملکرد مدیران باقی می‌ماند و خودمان خواهیم رفت، لذا واگذاری‌ها باید نظارت شود؛ بیان کرد: عملکرد هر مسئول و ما به‌عنوان مدیران، دارای نواقص زیادی است، عملکردهای ما و من رضایت‌بخش نیست و در مجموع عملکردها در نظام جمهوری اسلامی مستمر دارای نواقص است.

تقوی‌فرد متذکر شد: امروز در حوزه حفظ منابع طبیعی و ملی در مازندران در بازپس گیری‌ها ضعیف عمل کرده‌ایم، اینکه امکانات اولیه نظیر لودر و بیل مکانیکی وجود ندارد، بهانه است.

وی با بیان اینکه امروز در اجرای احکام چند هزار پرونده بلاتکلیف در مازندران وجود دارد، اظهار کرد: گذشته و حال در بازپس گیری عرصه‌های طبیعی که به بهانه اجرای طرح‌ها واگذار شده، ضعیف عمل کرده است، در حالی که بیشتر واگذاری‌ها دست مدیران است.

رئیس کل دادگستری مازندران تأکید کرد: ردپای مسئولان در تجاوز و واگذاری‌ها در سواحل و منابع طبیعی مرتعی و جنگلی و ییلاقی مازندران وجود دارد، همانطوری‌که بیش از ۷۰ درصد ساحل در اختیار دولتی‌ها و بیشتر تغییر کاربری‌های قانونی و غیر قانونی، در اختیار مدیران بوده است.

تقوی‌فرد عنوان کرد: بیشتر این تجاوزات طرح دعوا نمی‌شود و اگر هم شود، افراد ذی‌نفوذ دخالت می‌کنند.

وی اضافه کرد: بنابراین دستگاه‌های اجرایی همت کنند و در حوزه مأموریت‌های خود اقدام جدی داشته باشند، قوه قضائیه پای کار است و ما موردی هم، پای کار هستیم.

رئیس کل دادگستری مازندران اعلام کرد: اگر درست کار کنید صفر تا صد همراه هستیم، اگر درست هم کار نکنید با نظارت و پیگیری، انجام درست مأموریت‌های شما را خواهیم داشت.

وی بیان کرد: قانون، دادن کنتور موقت آب، برق و گاز، عامل افزایش ساخت وسازهای غیر قانونی در استان مازندران شده است.

تقوی‌فرد تصریح کرد: شکل‌گیری پشت پرده در مقولات تجاوز و تصرف به بیت‌المال در مازندران نشانه کم‌کاری مسئولان است، پس اگر نتوانیم این پشت پرده‌ها را از بین ببریم؛ باید کار و مسئولت را کنار گذاشته و جابه‌جا شویم.

وی افزود: اگر متخلفان وجود دارند، نشانه این است که مرد با عرضه‌ای نیستیم و باید کنار بکشیم.

رئیس کل دادگستری مازندران در پایان سخنانش اذعان کرد: اگر طرح‌های قانونی دچار اشکال است؛ باید قبل از اینکه مردم مخالفت کنند، ما خودمان از آن جلوگیری کنیم .

گفتنی است در این نشست به مسایل حل زباله، شرکت‌های شن و ماسه، تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و امتیاز کنتور موقت در استان پرداخته و مهلت زمانی برای حل مشکلات تعیین شد./ دانا

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :