پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

‌کیاپرس- مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، شمار پروژه های نیمه تمام کتابخانه ای استان را ۱۵ پروژه اعلام کرد.

آرزو ولی پور ظهر شنبه در جلسه کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه استان مازندران، رتبه برتر کشور در انجمن کتابخانه‌ها را در دو سال متوالی کسب کرده است اظهار داشت: در سال گذشته و امسال، انجمن کتابخانه‌های مازندران توانست، هم در میزان تشکیل جلسه و هم در حضور روسای انجمن در جلسه و هم در مصوبات و اجرایی شدن مصوبات رتبه برتر را در کشور بدست آورد.

وی تعداد جلسات این انجمن در سال ۹۵، در سطح شهرهای استان را، ۳۰۲ جلسه و درصد حضور روسای انجمن در جلسات را ۹۹.۳ درصد برشمرد و ابراز امیدواری کرد تا با ادامه این روند، شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه در استان باشیم.

وی با بیان اینکه استان مازندران به تنهایی به اندازه ۱۵ استان، پروژه نیمه‌کاره در امور کتابخانه دارد، بر بزرگی ایت عدد تأکید کرد و افزود: حدود ۲۵ هزار متر، زیربنای کتابخانه‌های نیمه تمام استان است که نیازمند اعتباری نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان است.

مدیرکل کتابخانه‌ها استان افزود: امسال با نگاه خوب سازمان مدیریت به این بخش، نسبت به سال گذشته، رغم مصوب بهتر بوده و از ۴۴۵ میلیون تومان در سال گذشته به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رسیده است، اما این رقم در مقایسه با تعداد مطالبات و فضاهای نیمه‌کاره ما رقم درشتی نیست.

وی برای خروج از این بحران پیشنهاد کرد تا تمهیداتی صورت پذیرد تا علاوه بر این اعتبارات از محل درآمد نفت نیز بتوان اعتباراتی دریافت کرد.

وی با اشاره به اینکه، در بسیاری از شهرهای استان بویژه در غرب استان همچون ایزدشهر، شهرداران حق‌السهم کتابخانه‌های خود را پرداخت می‌کنند، افزود: اما ما به دلیل عدم‌اعتبار نمی‌توانیم کتابخانه‌های آنها را بسازیم و بخاطر پیشرفت‌های فیزیکی کم هم نمی‌توان به این شهرها تخصیص فیزیکی جداگانه داد.

مدیرکل امور کتایخانه‌های مازندران با بیان اینکه در مواردی که خیرین هم کمک کرده‌اند، بخاطر عدم اتمام پروژه، دلسرد شده‌اند، افزود: امیدواریم با جذب کمک‌هایی، حداقل بتوانیم چند پروژه‌ای که پیشرفت فیزیکی بالاتری دارند را به اتمام برسانیم تا احساس خوبی در مردم ایجاد شود.مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :