پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان مازندران از شناسایی عامل برداشت غیر مجاز خبر داد.

سرهنگ دوم حسن محمدنژاد رئیس پلیس فتا استان مازندران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر اعلام نمود: در پی مراجعه فردی ساکن ساری به پلیس فتا استان مازندران و طرح شکایت مبنی بر اینکه بنده دارای حساب در نزد بانک های ملت، صادرات، کشاورزی و ملی می باشم که با مراجعه به بانک و اخذ پرینت بانکی متوجه شدم مبالغ متعددی از حساب هایم بصورت غیرمجاز برداشت شده است، که به همین منظور تقاضای رسیدگی به پرونده را نموده است.

سرهنگ محمدنژاد در ادامه افزودند : پس از اخذ مرجوعه قضایی بلافاصله مراتب در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت و با بررسی های اولیه مشخص گردید مبالغ زیادی از حساب های بانک کشاورزی، ملی، صادرات، ملت و رفاه شاکی از طریق اینترنت و همچنین بخش اعظمی از این مبالغ نیز از طریق دستگاه Pos و خودپرداز بانک ها در بازه زمانی سالهای ۱۳۹۲ الی ۱۳۹۴ برداشت گردیده است. با تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان این پلیس مشخص گردید برداشت های صورت پذیرفته از طریق اینترنت از حجره خود شاکی انجام گرفته و با بررسی های دقیق تر متهم که از بستگان شاکی بود شناسایی گردید.

سرهنگ محمدنژاد خاطرنشان کرد : پس از شناسایی متهم، کارآگاهان با هماهنگی مقام محترم قضایی متهم یاد شده را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا استان مازندران منتقل و متهم در تحقیقات اولیه ضمن اقرار به بزه انتسابی اعلام نمود: بنده در حجره شاکی چندین سال متوالی مشغول به کار بودم و امورات بانکی شاکی را انجام می دادم و با فعال نمودن رمز دوم کارت های عابر متعلق به شاکی از سال ۱۳۹۲ الی ۱۳۹۴ از طریق اینترنت ، دستگاه خودپرداز و Posاقدام به برداشت از حساب شاکی می نمودم و مبالغ فوق را به حساب های خانواده و دیگر بستگان خود واریز می کردم.

محمدنژاد در ادامه افزود: با بررسی صورت گرفته مشخص گردید که مجموعاً مبلغ ۶ میلیارد ریال از حساب شاکی در طی سال های مذکور برداشت شده و متهم هدف این عمل خود را منفعت مالی بیان نمود. سرانجام متهم جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

 

رئیس پلیس استان مازندران در خاتمه به شهروندان استان هشدار داد:

  • حتی المقدور کارت بانکی و اطلاعات آن را در اختیار سایرین قرار ندهند و به منظور جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی گزارش خرید پیامکی خود را فعال نمایند تا در جریان تمامی تراکنش های مالی خود قرار بگیرند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :