پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیا پرس :احمد حسین زادگان، گفت: اهدای خون مستمر مردم استان نشان‌دهنده فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی مازندرانی‌ها است. ‎

احمد حسین ‌زادگان در دیدار مدیرکل انتقال خون مازندران و مدیران این سازمان به مناسب هفته انتقال خون، اظهار داشت: اهدای بیش از ۱۲۹ هزار واحد خون در سال ۹۸ در مازندران و کسب رتبه دوم در این حوزه در سطح کشور ارزشمند است.

وی به تامین نیاز حدود ۲۵۰۰ بیمار خاص در استان توسط این سازمان اشاره کرد و افزود: مازندرانی‌ها همانگونه که در هشت سال دفاع مقدس خوش درخشیدند در امورات مختلف در کمک به هموطنان جایگاه ویژه ای دارند.

نماینده عالی دولت در مازندران از فعالیت مدیران، پزشکان و پرسنل در سازمان انتقال خون قدردانی کرد و گفت: تلاش‌ها و آگاه‌ سازی سازمان انتقال خون در مشارکت حداکثری مردم در اهدای مستمر خون موثر است اما افزایش مشارکت جهت جبران کمبودها نیازمند استفاده حداکثری از ابزارهای رسانه‌ای است.

وی فعالیت این سازمان را در تامین نیازهای خونی مراکز درمانی مهم برشمرد و تصریح کرد: حمایت‌های لازم را جهت برطرف شدن کمبودها خواهیم داشت و دستگاه‌های استانی نیز باید حداکثر مشارکت را در تامین نیازهای این سازمان داشته باشند.

استاندار مازندران اجرای برخی طرح‌ها را کمک غیرمستقیم به برخی سازمان های دولتی دانست و گفت: اجرای طرح کاهش تصادفات، ضمن حفظ جان مردم، منجر به استفاده کمتر از بانک‌خون و همچنین کاهش هزینه‌های بیمه‌ها خواهد شد.

حسین‌زادگان خواستار تشویق بیشتر مردم برای اهدای خون شد و اظهار داشت: ویروس کرونا موجب کاهش مراجعه مردم جهت انتقال خون شده اما ضرورت دارد سازمان انتقال خون با استفاده از رسانه‌های گروهی،‌ سمن‌ها و فضای مجازی مردم را نسبت به اهمیت و همچنین بی‌خطر بودن اهدای خون در دوران کرونا آگاه کند.

مدیرکل کل انتقال خون مازندران نیز در این دیدار به تشریح آخرین وضعیت تامین نیازهای خونی مراکز درمانی و همچنین تامین پلاسما خون بیماران کرونایی پرداخت.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :