پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیا پرس :  کارشناسان دامپزشکی مازندران با نمونه برداری و انجام آزمایشات لازم برای ۱۴۰۰ تن پا و پنجه مرغ مجوز صادراتی صادر کردند.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی مازندران، دکتر رضوانی مدیر کل دامپزشکی استان اعلام کرد: کارشناسان اداره کل دامپزشکی مازندران با نمونه برداری و صدور مجوزهای بهداشتی لازم پس از اخذ نتایج آزمایشگاهی در ۱۰ ماه اول سال جاری ۱۴۰۰ تن پا و پنجه مرغ را به کشورهای ویتنام ، هنگ کنگ و امارات صادر کردند.

وی مقدار صادر شده ماهی خوراکی تازه و منجمد را طی این مدت به کشورهای عراق و روسیه حدود ۳۰۰۰ تن اعلام کرد و تصریح نمود، کلیه مراحل اعم از نمونه برداری، انجام آزمایشات میکروبی و شیمیایی برای تعیین حد مجاز آلودگی احتمالی و صدور مجوزهای لازم توسط کارشناسان دامپزشکی استان انجام شد.

ایشان در ادامه به صدور مجوز برای صادرات حدود ۲۴۰۰ تن شیر خشک و فرآورده های لبنی در طی ۱۰ ماه اول سال از استان به کشورهای روسیه و قزاقستان اشاره کرد و افزود، بر اساس قوانین موجود فرآورده های لبنی نیز با نظارت دامپزشکی و با صدور مجوزهای بهداشتی اجازه صادرات داشته که با توجه به اهمیت نقش دامپزشکی در تامین غذای سالم و بهداشتی از مزرعه تا سفره، شرط صادرات فرآورده های لبنی علی رغم اینکه از بصورت خام دامی نبوده و به نوعی فرآوری شده می باشند بر عهده دامپزشکی می باشد .

مدیر کل دامپزشکی مازندران اعلام کرد: در ۱۰ ماهه گذشته، بیش از ۱ تن خاویار نیز به اتحادیه اروپا و کشورهای ایتالیا و آلمان صادر شده که تمامی این پروسه اعم از تولید، نگهداری  و نتایج آزمایشگاهی حاصله از نمونه برداری انجام یافته توسط کارشناسان بهداشتی دامپزشکی انجام شد.

ایشان مقدار صادرات خوراک و مکمل آبزیان را حدود ۲هزار تن اعلام کرد و تصریح کرد کشور مقصد این محموله ترکمنستان بوده است

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :