پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیا پرس: احمد حسین زادگان، در تهران خبر داد: ۱۰۰۰ هکتار از زمین های شرق مازندران برای ایجاد بزرگ ترین شهرک صنعتی استان اختصاص یافت و مابقی اراضی برای توسعه فعالیت های کشاورزی و سرمایه گذاری در حوزه‌‌های مرتبط با بخش کشاورزی، کشت گلخانه ای و سایر فعالیت‌های این حوزه که از مزیت‌های استان مازندران می‌باشد، تعیین تکلیف شد. ‎

احمد حسین زادگان، در تهران خبر داد:  ۱۰۰۰ هکتار از زمین های شرق مازندران برای ایجاد بزرگ ترین شهرک صنعتی استان در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت تا برای ایجاد زیرساخت های لازم به شرکت شهرکهای صنعتی استان مازندران بنمایندگی وزارت صنعت، معدن تجارت تحویل گردد و مابقی اراضی برای توسعه فعالیت های کشاورزی و سرمایه گذاری در حوزه‌‌های مرتبط با بخش کشاورزی، کشت گلخانه ای و سایر فعالیت‌های این بخش که از مزیت‌های استان مازندران می‌باشد، تعیین تکلیف شد.

استاندار مازندران که در حاشیه نشست با اورنگی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس امور اراضی کشور، صالحی نیا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، صفایی فر، مدیرعامل بانک زمین و میری، بازرس کل جهاد کشاورزی و محیط زیست سازمان بازرسی کل کشور  در این راستا سخن می گفت، افزود: کل مساحت شهرکهای صنعتی مازندران حدود ۱۹۰۰ هکتار است که با واگذاری این ۱۰۰۰ هکتار مساحت زمین صنعتی استان رشد چشمگیری خواهد داشت.

وی با اشاره به این که توسعه فعالیت های صنعتی به عنوان یک ضرورت برای آینده در دستور جدی استان قرار دارد، گفت: این اقدام؛ یک دستاورد و خدمت بزرگ برای صنعت، کشاورزی و شکوفایی اقتصادی مازندران است و باید در تداوم این راه همه دستگاه های مسئول و بانک های عامل همراهی و اهتمام لازم را داشته باشند.

حسین زادگان، ضمن قدردانی از همراهی وزارتخانه ها و سازمان های ذی ربط، یادآور شد: در این جلسه همچنین مقرر گردید تا شرکت شهرکهای صنعتی استان نسبت به آماده سازی و ایجاد زیرساخت های لازم برای استقرار صنایع با اولویت صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی اقدام نماید.

وی گفت: توسعه گلخانه ها به عنوان یک ظرفیت مهم در مازندران برای صادرات و شکوفایی اقتصادی استان از دستاوردهایی است که این جلسه بهمراه داشت.

حسین زادگان تاکیدکرد: با توسعه شهرکهای صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار در واحدهای تولیدی و صنعتی ضمن ارتقای رونق تولیدات داخلی، زمینه شکوفایی اقتصادی در مازندران فراهم می گردد.

شایان ذکر است؛ در این جلسه همچنین، موسوی، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران و قوانلو، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز حضور داشتند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :