پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس – استاندار مازندران با اشاره به اینکه یک‌هزار و ۶۴۰ فرآورده داریم که دارای نشان استاندارد است، گفت: یکی از مهم‌ترین تبعات آن کاهش هزینه تولید، اشتغال‌زایی و بحث‌های دیگر است.

ربیع فلاح جلودار صبح امروز در مراسم همایش روز جهانی استاندارد در سالن جمعیت هلال‌احمر ساری برگزار شد، اظهار کرد: روز چهاردهم اکتبر مصادف با ۲۲ مهرماه روزجهانی استاندارد است ولی مراسم آن با چند روز تأخیر امروز در مازندران برگزار شد.

وی ادامه داد: امروز برای گرامیداشت روز جهانی استاندارد دور هم جمع شدیم که این مقوله بسیار ارزشمند است و می‌دانیم که جایگاه و مفهوم استاندارد مترادف با نظم و ضابطه است که هر پدیده‌ای که از نظم پیروی کند مطابق با استاندارد است.

استاندار مازندران با بیان اینکه تمام هستی براساس نظم شکل گرفته و گردش سیارات و کرات و رشد و نمو جانداران طبق استاندارد و نظمی بوده است، افزود: از توصیه‌های مهم دین اسلام هم نظم است که پیشینیه بسیار دیرینی دارد.

فلاح جلودار با اشاره به اینکه آثارهای موجود از دوره‌های مختلف براساس یک پیشینه‌ای شکل گرفته و طبق آن ادامه پیدا کرده است، اضافه کرد: تخت جمشید یا نمادهایی از دوره‌های مختلف به گونه‌ای شکل گرفته که دارای چهارچوب خاصی است و بشر هم از وقتی به تولید انبوه رسیده باید از یک انضباطی به نام استاندارد استفاده کند.

وی تصریح کرد: استاندارد از زمان‌های دور در تاریخ دارای موارد خاصی بوده و است و دارای منافع بسیار زیاد است که نخستین آن تأمین ایمنی و سلامت جامعه است.

استاندار مازندران با اعلام اینکه استاندارد منافعی برای تولیدکننده و هم برای مصرف‌کننده ایجاد می‌کند، بیان کرد: امروزه کشورهای مختلف استفاده‌های بهینه‌ای از کلمه استاندارد می‌کنند که کاملاً نوع و کیفیت کالا را مشخص می‌کند.

این مسؤول با تأکید بر اینکه استاندارد به‌عنوان دروازه صادرات مطرح شده است، خاطرنشان کرد: صادرات مازندران ۲۶۰ هزار یورو از محل محصولات استاندارد بوده که از سال ۱۳۰۴ در ایران مطرح شده است.

فلاح جلودار با اشاره به اینکه یک‌هزار و ۶۴۰ فرآورده داریم که دارای نشان استاندارد است، یادآور شد: یکی از مهم‌ترین تبعات آن کاهش هزینه تولید، اشتغال‌زایی و بحث‌های دیگر است.

وی بیان کرد: «استاندارد شهرها را هوشمند می‌کند» شعار امسال استاندارد است که باید انرژی مصرفی در جامعه در بحث استاندارد مورد بررسی قرار گرفته و به‌صورت کلان مورد استفاده قرار گیرد.

استاندار مازندران در پایان گفت: با توجه به اهمیت هوشمندسازی در شهرها دستگاه‌های اجرایی و تولیدکنندگان باید اولویت در استاندارد را در دستور کار قرار دهند،چرا که ایجاد فرهنگ استاندارد در جامعه بسیار مهم است.فارس

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :