پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

برگزاری جلسه فوق العاده کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان مازندران با موضوع کروناویروس
جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان مازندران به صورت فوق العاده با موضوع کروناویروس و راه های پیشگیری از آن در سالن شماره یک استانداری مازندران برگزار شد.
استاندار مازندران در این جلسه با اعلام این مطلب که ستاد آموزشی و اطلاع‌رسانی کرونا در مازندران تشکیل می‌شود گفت: بر اساس دستورالعمل وزارت کشور به منظور آمادگی همه جانبه در نخستین اقدام پس از کنترل و مراقبت مرزهای هوایی و دریایی استان، ستاد آموزشی و اطلاع‌رسانی ویروس کرونا در مازندران تشکیل می‌شود. ‎
احمد حسین زادگان استاندار مازندران در جلسه فوق العاده کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان با تاکید بر این که هیچ گزارشی از وجود این بیماری در استان نشده است و همه شرایط تحت کنترل است، افزود: دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل با تشکیل ستاد آموزشی و اطلاع رسانی، توصیه و مراقبت های مربوطه را اطلاع رسانی می کنند.
استاندار مازندران با اظهار این که اگرچه پرواز خارجی در تنها فرودگاه بین المللی دشت ناز ساری وجود ندارد اما همه شرایط تحت کنترل است، تصریح کرد: مرزهای دریایی در بنادر امیرآباد بهشهر، فریدونکنار و نوشهر نیز تحت کنترل و نظارت قرار دارد.
استاندار مازندران اضافه کرد : در پی اعلام وضعیت اضطراری ویروس کرونا از سوی سازمان بهداشت جهانی، وزیر بهداشت طی نامه ای به دکتر جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری از دولت خواست که همه پروازهای رفت و برگشت به چین تا اطلاع ثانوی لغو شود و در جلسه روز جمعه گذشته اعضای دولت که با حضور وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی، گردشگری و صنایع دستی، کشور و سخنگوی دولت برگزار شد، مصوب شد که تا اطلاع ثانوی همه پروازهای ورودی و خروجی به چین لغو شود.
حسین زادگان تصریح کرد: ستاد آموزشی و اطلاع رسانی ویروس کرونا باید در فضای مجازی به ویژه کانال های پر مخاطب با هماهنگی اداره کل ارشاد نیز فعالیت آموزشی را با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی گسترش بدهد.
مقام عالی استان همچنین از صدا و سیما، خبرگزاری ها و نشریات محلی نیز خواست آموزش مورد تاکید دانشگاه را در رسانه ها به درستی منعکس کنند.
وی بر لزوم رصد مستمر ویروس کرونا در استان و تشکیل جلسات در شهرستان ها با محوریت فرمانداری و بخشداری ها تاکید کرد و اظهار داشت: همه این نکات فقط برای کنترل اوضاع بر اساس دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی و دولت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این جلسه با بیان این که همه مرزهای دریایی یعنی همان بنادر و فرودگاه دشت ناز ساری با حضور تیم های بهداشتی و درمانی تحت کنترل قرار دارند و افراد در تردد این مرزها رصد می شوند، گفت: تمامی مراکز درمانی و بیمارستانی استان نیز آمادگی کامل دارند.
دکتر سید عباس موسوی با بیان این که همه باید مراقبت های بهداشتی را همانند گذشته رعایت کنیم و این اقدامات علاوه بر پیشگیری از همه نوع بیماری برای ویروس کرنا نیز است، توضیح داد: دست ندادن و روبوسی نکردن با دیگران مهم است.
وی با اشاره به اینکه شستن دست به روش اصولی نیز مورد تاکید است، بیان داشت: با توجه به وجود امکانات، تجهیزات و سامانه بهداشتی و درمانی در مازندران همه شرایط برای پیشگیری مهیا است و نگرانی وجود ندارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: شکل گیری ستاد آموزشی و اطلاع رسانی فقط برای پیشگیری است و از آن جایی که این ویروس در دنیا در حال نفوذ است، طبق دستورالعمل وزارت بهداشت این تدابیر در همه استان ها در دستور کار قرار گرفته است.
دکتر موسوی تصریح کرد: تب بالای ۳۸درجه، سرفه های خشک مداوم، تنگی نفس و اسهال از علائم اولیه این بیماری است و تنها راه مقابله با نفوذ بیماری کرونا پیشگیری است

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :