پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

 

کیا پرس:  مدیر کل دامپزشکی مازندران در پی اعلام اداره کل هواشناسی استان در خصوص احتمال وقوع سیلاب به بهره برداران هشدار داد تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی مازندران، دکتر سید حسین رضوانی اعلام کرد در پی هشدار اداره کل هواشناسی استان مبنی بر احتمال وقوع سیل در برخی از مناطق کوهستانی و جلگه ای استان ظرف چند روز آینده و بر اساس گزارشات دریافتی از ادارات دامپزشکی شهرستانها از مرغداران، دامداران و آبزی پروران خواست تا تدابیر لازم را در واحدهای صنعتی خود اتخاذ کنند.

وی ضمن تاکید مجدد مبنی بر بیمه نمودن کلیه دام، طیور و آبزیان افزود برای جلوگیری از ورود سیلاب به واحدهای دامداری تدابیر لازم را اندیشیده و تجهیزات و ادوات مورد نیاز همچون پمپ تخلیه آب برای تخلیه احتمالی آب ناشی از وقوع سیل را به خارج از محل نگهداری دام و طیور فراهم نموده تا سلامت موجود زنده تهدید نشود.

ایشان ذخیره نهاده های خوراک دام ، طیور و آبزیان را در حد نیاز برای زمان اضطراری و بحرانی از جمله مهمترین اقدامات متصدیان واحدهای صنعتی برشمرد و بر تامین سوخت جایگزین برای فراهم نمودن دمای مناسب در واحدها تاکید کرد.

مدیر کل دامپزشکی استان در پایان ضمن اعلام آماده باش مدیران استانی و شهرستانی دامپزشکی برای بازرسی بمنظور حمایت از بخش تولید از بهره برداران درخواست کرد تا وقوع هر گونه تلفات غیر عادی را به ادارات دامپزشکی شهرستانها گزارش نمایند

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :