پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیا پرس:  مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه به‌منظور گفتگو با تنی چند از مقامات هندی وارد دهلی نو پایتخت هند شد. منابع آگاه می‌گویند پامپئو قرار است در این سفر درباره مسائل مختلفی از جمله همکاری‌های دفاعی، روابط تجاری و واردات انرژی هند از روسیه و ایران با مقامات هندی گفتگو کند.
وزیر خارجه آمریکا وارد هند شدمایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه به‌منظور گفتگو با تنی چند از مقامات هندی وارد دهلی نو پایتخت هند شد.منابع آگاه می‌گویند پامپئو قرار است در این سفر درباره مسائل مختلفی از جمله همکاری‌های دفاعی، روابط تجاری و واردات انرژی هند از روسیه و ایران با مقامات هندی گفتگو کند.

پامپئو پیش از ورود به دهلی نو، به‌صورت برنامه‌ریزی نشده در کابل پایتخت افغانستان توقف کرده بود.

 

مریکا در هفته‌های اخیر از هند خواسته است که قرارداد ۶ میلیارد دلاری خود با روسیه برای خرید سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ را لغو کند. واشنگتن تهدید کرده است که اگر هند این قرارداد را لغو نکند، همکاری‌های دفاعی آمریکا و هند دچار مشکل خواهد شد.

هند اخیراً تحت فشار آمریکا واردات نفت خود از ایران را به حالت تعلیق در آورده است اما اکنون مقامات دهلی نو می‌گویند تعلیق واردات نفت از ایران مشکلاتی را برای هند-که وابستگی شدیدی به واردات نفت از خاورمیانه دارد- ایجاد کرده است.تسنیم

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :