پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

صفوی گفت: پروسه اخذ مجوز برای تولید کنندگان داخلی تسهیل و هزینه مطابقت استاندارد‌ها برای تولیدکنندگان کاهش پیدا می‌کند.
به گزارش کیاپرس، حسین صفوی مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری با نهاد تائید اعتبار NABl اظهار کرد: بازار تجهیزات پزشکی ایران ۲.۵ میلیارد دلار است که ۸۰۰ میلیون دلار آن سهم تولید داخل و توسط ۶۰۰ شرکت داخلی تولید می‌شود.

وی افزود: در کشور ما آزمایشگاه تست تجهیزات پزشکی وجود دارد که دلیل اصلی همکاری با کشور‌هایی همچون هند همین موضوع است.

اهمیت توسعه تولید داخلی تجهیزات و ملزومات پزشکی
مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو با تاکید بر اهمیت توسعه تولید داخلی تجهیزات و ملزومات پزشکی؛ دندانپزشکی و آزمایشگاهی، عنوان کرد: در سال‌های اخیر صنعتگران و تولیدکنندگان تجهیزات به سمت تولید تجهیزات هایتک حرکت کرده اند که در این زمینه موفق به تولید ملزومات و تجهیزات با تکنولوژی خاص و بالا که بعضا در دست برخی کشورهاست، دست یافته اند.

وی اظهار کرد: برای کمک به تولید کنندگان داخلی لازم است تا دانش رگولاتوری نیز به روز باشد که یکی از این موارد، آزمایشگاه‌های همکار هستند که باید با استاندارد‌های روز دنیا همگام شده و دانش فنی بررسی کالا‌های هایتک را داشته باشند.

همکاری با سایر کشور‌ها در سطح بندی آزمایشگاه‌ها
صفوی با بیان اینکه موسساتی در کشور‌های دیگر حاضر به همکاری به منظور سطح بندی آزمایشگاه‌ها هستند، عنوان کرد: کشور هندوستان یکی از این کشورهاست که براساس انعقاد تفاهم نامه‌ای در این زمینه به ایران کمک خواهد کرد.

به گفته وی انعقاد این تفاهم نامه علاوه بر ارتقا کیفیت محصولات ایرانی، پروسه اخذ مجوز برای تولید کنندگان داخلی را تسهیل و هزینه مطابقت استاندارد‌ها برای تولیدکنندگان را کاهش می‌دهد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :