پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

جناب آقای دکتر حسن روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
سلام علیکم

تاریخ ایران در فراز و نشیب همه عرصه‌ها، از تلاش خستگی ناپذیر، از خود گذشتگی و ایثار فرزندان خود در جامعه پزشکی سر افراز است. قسم‌خوردگانی که هرجا پای نجات جان آدمی بود، از جان و وقت و حیثیت حرفه‌ای خود دریغ نکردند و در نشاندن لبخند رضایت بر لبان متالمین، بی‌پروا لباس سفید و سبز پوشیدند.

جناب آقای رئیس جمهور
فرمایشات شما در صحن علنی مجلس و در شرایطی که علیرغم شایستگی، بسیاری از هجمه‌های ناروا، موجبات ناخرسندی جامعه پزشکی را بهمراه داشته، دلگرم کننده نمی‌نمود.
اگر افتخاری است بر طرح تحول سلامت و پرچمش را افراشته می‌بینید، اگر با افتخار از توسعه نظام سلامت و تسری پایگاه‌های بهداشت و درمان به اقصی نقاط میهن سخن میگوئید، اگر از بهبود شاخصهای عملکردی در نظام سلامت بوجد امده‌اید، حداقل انتظار جامعه پزشکی از ریاست محترم دولت تدبیر و امید این بوده در روزی که خود را در جایگاه حمایت از عالیترین مقام عرصه سلامت میبینید، از فداکاریها، حمایتها و تلاشهای ارزشمند جامعه پزشکی، که نه از سر تسلیم، بلکه از سر رضا، افتخار افرین این مرز و بوم بوده‌اند تمجید و تکریم می‌فرمودید.

جناب اقای رئیس جمهور
ما اهل باغ ایثاریم. خرج کردن ناروا از اعتبار این سرمایه معنوی در جهت کاهش فشارهای موجود در جامعه، که علیرغم همه تاخت و تازهای خودی و ناخودی، هنوز و همیشه از جمله محبوب ترین اقشار جامعه هستند، جای گله‌مندی دارد.
احترام به ساحت پزشک و جامعه پزشکی، رسم بزرگان است و شیوه‌ای مرسوم در همه فرهنگها است. این تقدس از آنجائی آمده که کتاب وحی فرموده نجات جان یک انسان نجات جامعه است.
وامدار کسی نیستیم در حالیکه ماهها از زمان پرداخت مطالبات جامعه پزشکی از بابت ارائه خدمات به همین مردمی که دولت محترم مسئول تامین سلامت انهاست میگذرد و عزتمندانه تحمل کردیم.

جناب آقای دکتر روحانی
رضایت جامعه پزشکی در این مقطع، در گرو دلجویی شایسته و تکریم فرزندان بوعلی است. انتظار می‌رود که اجازه ندهید خاطر اهالی این جامعه فرهیخته، مخدوش و مشوش باقی بماند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :