پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل، مصطفی جوانیان اظهار کرد: در پی گزارشی از کارشناسان مرکز بهداشت روستای آهنگرکلا بخش گتاب بابل مبنی بر مسمومیت چند دانش‌آموز به این مرکز گروه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل بلافاصله به این روستا اعزام شد که در مرحله نخست مشخص شد تعدادی از دانش‌آموزان دچار علائم بیماری گوارشی مانند تهوع، اسهال و استفراغ شدند.
وی افزود: پس از دریافت اطلاعات از والدین این دانش‌آموزان مشخص شد برخی از این کودکان از روز قبل نیز علائم این بیماری را داشتند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: حدود ۴۰ دانش‌آموز این مدرسه از کلاس‌های مختلف درگیر این مسمومیت شده بودند، بررسی در روستا نشان داد هیچکدام از اهالی به این بیماری مبتلا نشدند بنابراین به نظر می‌رسید علت بروز این علائم را در مدرسه باید جستجو کرد.
جوانیان خاطرنشان کرد: از آب وغذای بوفه مدرسه نمونه‌گیری و به آزمایشگاه ارسال شد که فعلا در دست بررسی است.
وی گفت: هیچ‌کدام از دانش‌آموزان نیاز به بستری شدن نداشتند و مراحل درمان در درمانگاه روستا انجام شد و پزشک خانواده بطور شبانه‌روزی در این درمانگاه مستقر است.

مدرسه آهنگرکلا بزرگ بابل تعطیل شد

اسفندیار نظری در واکنش به خبر مبنی بر مسمومیت ۴۰ دانش‌آموز در یکی از مدارس بابل که به نقل از معاون دانشگاه علوم پزشکی بابل از سوی روابط عمومی این دانشگاه منتشر شد، اظهار کرد: در طول هفته گذشته یک یا دو نفر از دانش‌آموز مدرسه شکم درد و استفراغ پیدا کردند و این مسئله در روز چهارشنبه توسط مدیر مدرسه و مراقبان بهداشت پیگیری شده است.

وی افزود: تعداد ۲۰ نفر از دانش‌آموزان مقطع پیش‌دبستانی حالت رنگ پریدگی داشتند که بلافاصله شبکه بهداشت و درمان روستای آهنگرکلا با اکیپ ۱۲ نفره در مدرسه حضور پیدا کردند و نسبت به بررسی موضوع آب و بوفه پرداختند و برای هیچ دانش‌آموزی شرایط بستری به وجود نیامد و خانواده‌ها مراجعه کردند و دانش آموزان به خانه بردند.

سرپرست آموزش و پرورش بابل بیان کرد: تا زمانی که وضعیت آب و غذا، عامل رنگ پریدگی و استفراغ و شکم درد مشخص نشود مدرسه شنبه و یکشنبه با هماهنگی فرماندار تعطیل اعلام شده است.

وی با بیان اینکه خبر مسمومیت غذایی ۴۰ دانش‌آموز را تکذیب می‌کنم، تاکید کرد: ۲۰ دانش‌آموز پیش‌دبستانی حالت رنگ پریدگی داشتند و این مسئله با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی بابل و شبکه بهداشت و درمان پیگیری شده است.

نظری گفت: در حال حاضر مشکل کنترل شده و هیچ نگرانی وجود ندارد و تعداد دانش‌آموزان نیز کمتر شده و با خانواده‌ها نیز هماهنگی شده است.

معاون متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه آلودگی آب و غذا بررسی کامل به عمل می‌آید، گفت: در بررسی که به عمل آمده در نزدیکی مدرسه گاوداری وجود دارد شاید ویروسی باشد که بچه‌ها عبور می‌کردند به آنها سرایت کرده باشد و سه گزینه آب،غذا و گاوداری در حال بررسی است.

وی با اشاره به اینکه هیچ نگرانی وجود ندارد و دانش‌آموزان در صحت کامل به‌سر می‌برند، اضافه کرد: فعلا دانش‌آموزان در خانه مراقبت می‌شوند و شنبه و یکشنبه برای اینکه به دیگر دانش آموزان سرایت نکند،مدرسه ابتدایی شهید علی‌پور روستای آهنگرکلا بزرگ بابل تعطیل اعلام شده است.فارس

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :