امروز جمعه۲۵ آبان ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۴:۰۷
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ ،‌ ۰۹:۵۷

تاثیر امواج موبایل بر افزایش ریسک ابتلا به سرطان

انتشار: شنبه, ۱۲ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۱۰:۴۶:۳۷ |
کد خبر: 94078 |
بازدید: |
بدون دیدگاه
چاپ این مطلب
ارسال این مطلب
:

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir): کیاپرس _ مطالعات نشان می دهند موش های نری که در معرض میزان بالا RFR (اشعه فرکانس رادیویی) که در تلفن های ۲G و ۳G استفاده می شوند، بودند با رشد تومورهای سرطانی مواجه شدند. محققان برنامه سم شناسی ملی آمریکا در گزارش نهایی خود عنوان کردند وجود ارتباط بین اشعه […]

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس _ مطالعات نشان می دهند موش های نری که در معرض میزان بالا RFR (اشعه فرکانس رادیویی) که در تلفن های ۲G و ۳G استفاده می شوند، بودند با رشد تومورهای سرطانی مواجه شدند.

محققان برنامه سم شناسی ملی آمریکا در گزارش نهایی خود عنوان کردند وجود ارتباط بین اشعه فرکانس رادیویی و تومور در موش های نر واقعی است.

«جان بوچر»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «میزان اشعه مورداستفاده در این مطالعه قابل قیاس با میزان قرارگیری انسان در استفاده از موبایل نیست.»

بوچر در ادامه می افزاید: «در مطالعات ما، تمام بدن موش ها در معرض اشعه فرکانس قرار گرفت. این میزان اشعه و طول مدت قرارگیری در معرض آن در مطالعه ما به مراتب بیش از آن چیزی است که انسان ها تجربه می کنند.»

این مطالعه ۱۰ سال بطول انجامیده و فقط شبکه های ۲G و ۳G که در زمان خودشان استاندارد بودند مورد بررسی قرار گرفتند. در این مطالعات انواع RFR مورداستفاده در شبکه های Wi-Fi یا ۵G بررسی نشدند.

مطالعات قبلی نشان داده اند امواج موبایل ریسک ایجاد تومورهای سرطانی مغز و قلب را افزایش می دهد./مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

tabligh-site1