پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس _ مدیر کل پزشکی قانونی مازندران ، آمار معاینات انجام شده، شش ماه سالجاری در استان را ۱۳ هزار ۱۹۳ نفر اعلام کرد و افزود : این رقم در مقایسه با مدت مشاه سال قبل ۳ درصد افزایش داشت.

به گزارش کیاپرس و به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان ، عباسی با اشاره به اینکه از این تعداد ذکر شده ۸ هزار ۷۲۳ نفر مرد و مابقی زن هستند .

وی افود بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری با عدد ۲هزار۹۴۷ ، بابل با عدد هزار و ۶۰۴ و آمل با عدد هزار و ۲۶۶ نفر و کمترین موارد نزاع به ترتیب در شهرهای عباس آباد با عدد ۲۰۱ و فریدونکنار با عدد ۲۵۹ نفرثبت شده است.

بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان ، شهریور با ۲۳۴۰ ،مرداد با ۲۳۰۲ ، تیر با ۲۲۵۲ به ترتیب بیشترین و فروردین با ۱۹۱۲ کمترین مورد نزاع گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است ، تصریح کرد :بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر میشود.

وی یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پائین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت : میتوان با آموزش مهارت های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی ، با بحث ، گفتگو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :