پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس _ مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران گفت: سینما کانون در روز جهانی کودک به طور رسمی افتتاح می‌شود و فیلم‌های روز سینمای ایران در آن اکران می‌شود.

محمدعلی یزدان‌شناس با بیان اینکه شعار امسال هفته ملی کودک(آینده را باید ساخت) است، اظهار کرد: آموزش و آگاهی بخشی به عنوان دو مولفه موثر در شکل‌دهی آینده کودکان است.
وی افزود: هفته ملی کودک تلنگری برای ما بزرگترها است که به صورت جدی‌تر و ویژه‌تر به کودکان داشته باشیم و همانطور که ما محصول تربیت گذشتگان هستیم ما هم نسبت به آینده کودکان حساسیت بیشتری داشته باشیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران تصریح کرد: در هفته ملی کودک مخاطبان ما دو گروه کودکان ، نوجوانان و مربیان، معلمان و اولیا تربیتی و والدین هستند‌.

یزدان شناس خاطرنشان کرد: امسال در هفته ملی کودک ۳۰ برنامه شاخص و ۴۰۰ ریزبرنامه در کانون پرورش فکری استان اجرا می‌شود.

این مسوول نشست تخصصی برای اولیا و مربیان با موضوع زیست محیطی، بحران آب، برگزاری کارگاه‌های تخصصی فرهنگی هنری وادبی برای کودکان در غرفه ها نمایشگاهی، اجرای بازی های بومی ومحلی در مراکز استان و فضای نمایشگاه و فضای بوستان‌ها، اجرای برنامه‌های فرهنگی،هنری و ورزشی برای کودکان با نیازهای ویژه در مدارس استثنایی استان را از جمله برنامه‌های هفته ملی کودک عنوان کرد.

وی با بیان اینکه به دلیل متقارن شدن برنامه هفته ملی کودک با ماه محرم برنامه‌های کانون حال و هوای محرمی دارد، گفت: جشنواره قصه‌گویی در مراحل استانی تبدیل به مسابقه قصه‌گویی شده که در ۱۷ و ۱۸ مهرماه در شهرستان نور برگزار می‌شود و برگزیدگان به مسابقات منطقه‌ای راه پیدا می‌کنند که این مسابقه در سوم و چهارم آذر با حضور هفت استان برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران بیان کرد: سینما کانون در روز جهانی کودک به طور رسمی افتتاح می‌شود و فیلم‌های روز سینمای ایران در آن اکران می‌شود.

یزدان‌شناس گفت: صبح‌ها فیلم‌های سینمایی مرتبط با گروه سنی دانش‌آموزان و تولیدات کانون اکران و عصرها فیلم روز برای عموم اکران می شود./فارس

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :