پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیا پرس: دبیر هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بندر امیرآباد در ایران تنها جایی است که لیاقت و شایستگی منطقه آزاد تجاری را دارد.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری در مورد اینکه چرا وحدت رویه در مجلس شورای اسلامی در بحث  تعیین منطقه آزاد تجاری به استان مازندران وجود ندارد، اظهار کرد:  اظهارنظر در مورد بحث منطقه آزاد یک بحث کاملا کارشناسی بوده و با اقدامات غیرمسوولانه مرتبط نیست.

وی افزود: باید به شاخص‌ها، استانداردها و محدودیت‌های خاص توجه کرد؛ چرا که در مجاری اداری طی فرآیند تصمیم‌گیری باید تصویب شود، مگر در استان ما هر کاری که بخواهد انجام شود قرار است از همه اظهارنظر گرفته شود؟

*قول ۲۰ ساله

دبیر هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حدود ۲۰ سالی است که به مردم ما این قول را دادند که بندر امیرآباد به منطقه آزاد تجاری تبدیل می‌شود، بیان کرد: منطقه بندر امیرآباد در ایران تنها منطقه‌ای است که باید به منطقه آزاد تجاری تبدیل شود چرا که شاخص‌های مهمی از قبیل مجاورت با دو خط فرودگاهی، دارا بودن خط ریل راه آهن، پنج اسکله مهم و هزاران هکتار زمین آماده و فریز شده و سایر را دارد پس شایستگی این را دارد که به قطب صادرات ایران تبدیل شود.

یوسف‌نژاد گفت: پس از طرح موضوع، این بحث مورد بررسی قرار گرفت ولی مورد مخالفت‌هایی قرار گرفت، ریاست مجلس شورای اسلامی در پی مطرح شدن این بحث در ابتدا مخالف بود ولی در صحبت‌های تکمیلی خود تا حدودی حمایت خود را اعلام کرد، ولی ما از حق مردم دفاع خواهیم کرد، در ادامه در مراحل اداری با معاون اداری ریاست جمهوری مشورت کردیم، از رسانه‌های جمعی و مجامع مردمی می‌خواهم با اظهارات غیرمسوولانه در این زمینه برخورد کرده تا مطالب درست را منتشر کنند.

*امیرآباد متعلق به ایران است

وی با اشاره به این موضوع که منطقه اقتصادی بندر امیرآباد فقط متعلق به مردم یک شهر و یک استان نبوده بلکه برای مملکت ماست، اظهار کرد: همانطور که در حال حاضر حمل و نقل و افدامات مهم  صادراتی ما بین بنادر امام و امیرآباد صورت می‌گیرد و در ضمن در بحث بین‌المللی هنوز به توفیقاتی در بخش صادرات با پنج کشور آسیای میانه نرسیدیم امیدواریم بتوانیم با تبدیل کردن بندر امیرآباد به منطقه آزاد تجاری اقتصادی بتوانیم شاهد افزایش صادرات باشیم که در پی آن اوضاع اقتصادی تولیدکنندگان و پس از آن درآمد عمومی مردم باشیم.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همه می‌دانیم که دولت مشکل پولی دارد، و در این بخش نمی‌توانیم انتظار زیادی داشته باشیم، ولی اینکه در این بحث که یک بحث غیرپولی است سیاست‌گذاری توقع ماست.

یوسف‌نژاد گفت: با توجه به اینکه اقدامات استاندار قبلی و حال حاضر استان مازندران در این بخش بسیار خوب بوده و منطقه بندر امیرآباد از شرایط خوبی برخوردار است همه ما منتظر هستیم تا دولت در مقابل خواسته مردم مازندران سر تعظیم فرود بیاورد و بحث‌های کارشناسانه در این زمینه صورت گرفته تا در فرآیندی رسمی و اداری مورد تایید قرار گیرد.

وی یادآورشد: اگرچه ممکن است این طرح با ذائقه برخی‌ها سازگاری نداشته باشد و مخالف باشند که این حق را هم دارند ولی من با توجه به وظیفه‌ای که دارم واقعیات در این زمینه را برای مجلس شورای اسلامی بیان کردم؛ به  طوری‌که مجلس آمادگی رای صادر کردن را داشت ولی متاسفانه هنوز اتفاقی نیفتاده است نکته مهم این است که ما تسلیم نشده و ادامه می‌دهیم و انتظار داریم که رسانه و مطبوعات هم در امر با ما سهیم باشند و امیدواریم آینده خوبی در انتظارمان باشد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :