پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیا پرس: خبرگزاری کیودو اعلام کرد به دنبال زلزله ۶.۷ ریشتری بامداد روز پنجشنبه (به وقت محلی) در شهر «ساپورو» واقع در استان هوکایدو، علاوه بر ایجاد خسارات گسترده، ۳۲ نفر مفقود و ۱۲۵ نفر هم زخمی شدند.
 خبرگزاری کیودو اعلام کرد به دنبال زلزله ۶.۷ ریشتری بامداد روز پنجشنبه (به وقت محلی) در شهر «ساپورو» واقع در استان هوکایدو، علاوه بر ایجاد خسارات گسترده، ۳۲ نفر مفقود و ۱۲۵ نفر هم زخمی شدند.

به گزارش ایرنا از کیودو، هزاران پرسنل امدادی به منظور کمک به مردم در حال حرکت به سمت جزیره هوکایدو هستند که زلزله تمام آن را در خاموشی فرو برده است.
در نزدیکی کانون زلزله، رانش زمین خانه‌های شهر ‘آتسوما’ را با خود برده است ۱۰ نفر تا کنون به کمک بالگرد نجات یافته اند، اما امدادگران بیم آن دارند که مردم در اثر رانش در خانه هایشان گیر افتاده باشند.
شدت خسارت هنوز در حال بررسی است، اما ساختمان‌هایی در سراسر استان کج شده اند و جاده‌ها ترک خورده و تخریب شده اند.
‘شینزو آبه’ نخست وزیر ژاپن می‌گوید دولت او یک کارگروه اضطراری تشکیل داده و اولویت خود را روی جستجو و نجات افراد قرار داده است به گفته او ۲۵ هزار نیروی دفاع از خود به این استان اعزام می‌شوند.
در بسیاری از شهر‌های کوچک و بزرگ، مکان‌هایی به عنوان سرپناه‌های موقتی شروع به کار کرده اند آب در برخی مناطق قطع شده و خدمات تلفن موبایل هم دچار اختلال شده است.
در حالی که کارشناسان در حال تلاش برای وصل کردن برق سه میلیون ساختمان در جزیره هستند، بیمارستان‌ها با برق اضطراری کار می‌کنند شش بیمارستان هم به دلیل قطعی برق مجبور به رد کردن بیماران اورژانسی شده اند.
سازمان تنظیم مقررات هسته‌ای ژاپن می‌گوید نیروگاه برق هسته‌ای ‘توماری’ در این جزیره در حال استفاده از ژنراتور‌های اضطراری است، اما هیچ مورد غیرطبیعی در این نیروگاه گزارش نشده است مقامات می‌گویند این برق اضطراری تا یک هفته دوام خواهد آورد.
ژاپن تابستان امسال یکی از سخت‌ترین تابستان‌های خود را سپری کرد تابستان در ژاپن ابتدا با سیل و توفان شروع شد که بیش از ۳۰۰ کشته برجا گذاشت، به دنبال آن موج گرما بخش‌های زیادی از این کشور را فرا گرفت که شماری را به کام مرگ برد در روز‌های گذشته نیز سیل و توفان ‘جبی’ و امروز نیز زلزله بخش‌های از این کشور را لرزانده است.
ژاپن روی «حلقه آتش» در اقیانوس آرام قرار دار. این حلقه همواره محل بروز زلزله و فوران آتشفشان‌ها است حدود ۲۰ درصد از زلزله‌های بیشتر از ۶ ریشتر در این منطقه رخ می‌دهد.
در ماه مارس ۲۰۱۱ زلزله‌ای به قدرت ۹ ریشتر در ژاپن رخ داد که باعث بروز سونامی‌های گسترده و کشته شدن حدود ۲۰ هزار نفر شد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :