قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس
rss
منو

اخبار :

کد خبر : 92039 دسته بندی : اجتماعی, اخبار صفحه اول کشوری تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۳ - ۱۱:۰۹
× +

چرا نمایندگان تهران طرح سوال از رئیس جمهور را امضاء نکردند؟

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
چرا نمایندگان تهران طرح سوال از رئیس جمهور را امضاء نکردند؟

کیا پرس :به گزارش خبرنگار الف، طرح سوال از رئیس جمهور روز چهارشنبه دهم مرداد در صحن مجلس اعلام وصول شد.

این سوال با ۸۰ امضاء در دستور کار مجلس قرار گرفت.

بعد از انتشار اسامی نمایندگان امضاء کننده طرح سوال از رئیس جمهور، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس در مصاحبه ای اعلام کرد که هیچ یک از ۳۰ نماینده تهران این طرح سوال را امضاء نکردند.

نمایندگان تهران اصلاح طلب و از اعضای فراکسیون امید مجلس هستند.

خبرنگار الف به سراغ چهار نماینده تهران رفت و نظر آنها را در این زمینه جویا شد.

متن زیر حاصل این گفتگوست؛

دیر متوجه سوال شدم وگرنه به موقع امضا می کردم

محمدرضا نجفی به خبرنگار الف گفت: بنده به موقع در جریان تهیه سوال قرار نگرفتم، در صورت اطلاع امضاء می کردم کما اینکه در گذشته سوالات قبلی را امضاء کردم.

وی افزود: زمانی که از موضوع سوال از رئیس جمهور مطلع شدم خدمت  آقای ذالنور طراح اصلی سوال رفتم و آمادگی خود را برای امضاء اعلام نمودم لیکن ایشان فرمودند چون اعلام وصول شده، امکان  اضافه کردن امضا وجود ندارد.

عضو فراکسیون امید مجلس افزود: بنده پرسش از مسئولین و پاسخگویی ایشان را حتی اگر شائبه هایی در مورد عقبه سوال مطرح باشد، به شرط رعایت موازین قانونی و اخلاقی از طرفی و تعهد در ارائه پاسخهای دقیق و جامع از طرف دیگر، در مجموع اقدامی سازنده، پیش برنده و مفید به حال همه از جمله مسئولین محترم می دانم.

نجفی تاکید کرد: مطمئنم در صورت برخورد مسئولانه و ملی با موضوعات، نتیجه دراز مدت آن به نفع کشور، مردم و نظام خواهد بود.

همه ۳۰ نماینده تهران جواب را می دانند

طیبه سیاوشی شاه عنایتی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف در خصوص دلایل امضاء نکردن طرح سوال از رئیس جمهور از سوی ۳۰ نماینده اصلاح طلب تهران گفت: چون همه ۳۰ نماینده تهران جواب را می دانند قاعدتا نباید سوال را امضا می کردند.

وی افزود: سوال را کسی می پرسد که جاهل است و می خواهد جواب را بداند.

عضو فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: وقتی پرچم کشورى را در محل قانونگذارى آتش مى زنند، وقتی زمان تصویب الحاق به مهمترین قرارداد مالى بین المللی طومار در کف مجلس پهن مى کنند و آشوب به راه مى اندازند، تبعات سخت آن را هم باید بپذیرند.

سیاوشی با بیان اینکه مسلما دولت در عدم شفاف سازى و فساد زدایی مقصر است، تصریح کرد: ولى تنها عامل در تمام بدبختیهاى چهل ساله ای که در زیر فرش زده بودیم و امروز بیرون ریخته، نیست.

وی گفت: امیدوارم رییس جمهور زمانی که به مجلس مى آید محافظه کارى را کنار بگذارد و به وضوح براى مردم دلایل مشکلات کشور را بیان کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: طبعا به اصطلاح دولتمردان در سایه ، سهم خودشان را در مشکلات به عهده نمى گیرند.

سیاوشی گفت:گرچه حامى دولت هستیم اما استقبال مى کنیم از شفافیت در پاسخگویى رییس دولت . ولى سهم شان در مشکلات امروزى را نادیده نمى گیریم ولى تنها مقصر دولت نیست.

وی افزود: اگر به وزارت امور خارجه اجازه دهند وظیفه ذاتى خود را انجام دهد و چندین اظهار نظر متفاوت در این عرصه نباشد، مسلما نظام جمهورى اسلامى مقتدرانه تر در عرصه جهانى اقدام مى کند.

عضو فراکسیون امید مجلس اضافه کرد: علاوه بر این، انسجام ملى و اعتماد ملى که دچار خدشه شده بازسازى خواهد شد.

سیاوشی تاکید کرد: ما به بن بست سیاسى رسیده ایم حاضر به گفتکو نه تنها در این عرصه که در عرصه هاى خردتر هم نیستیم. بیایید باب گفتکو را باز کنیم و برای مردم توضیح دهیم.

وی با اشاره به دعوت محمدعلی وکیلی نماینده تهران از مجتبی ذوالنور نماینده قم و حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر بعنوان طراحان اصلی سوال از رئیس جمهور برای مناظره تلویزیونی گفت: دعوت آقای وکیلی افتتاح باب درستی است.

سوالات قبلی را امضاء کردم

حجت الاسلام و المسلمین احمد مازنی دیر نماینده تهران هم به خبرنگار الف گفت: سوال اول از رئیس جمهور که در خصوص موسسات مالی – اعتباری بود را امضاء کردم.

وی افزود:علاوه بر اینجانب برخی دیگر از نمایندگان همچون علی مطهری و محمود صادقی دیگر نمایندگان تهران آن طرح سوال را کردند که همچنان بر امضای خود باقی هستیم.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: اما اینجانب این سوال اخیر از رئیس جمهور را امضا نکردم.

پروانه مافی دیگر نماینده تهران هم در خصوص دلیل امضا نکردن سوال از رئیس جمهور به خبرنگار الف گفت: چو دانی بپرسی سوالت خطاست.

 

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :

نظرات کاربران

*

code

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Top