پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیا پرس :  گروهی از پژوهشگران ایالات متحده موفق شدند سیستمی را طراحی کنند که می تواند با پرینت سه بعدی گرفتن بیماری های افراد یا انواع تومورهاد را پیش از جراحی شناسایی کند.

به گزارش کیا پرس به نقل از نیوزویک، این سیستم می تواند پیش از جراحی بیماران، پزشک را آماده کند تا با تمامی زوایا و دشواری های جراحی پیش رو مواجه شوند.

با کمک این روش در حال حاضر جراحان می توانند یک نسخه چاپی سه بعدی از  اعضای مختلف مثل قلب بیمار خود را  در روز قبل از عمل در اختیار داشته باشند، مثال مهم دیگر می تواند درمان انواع لخته خون یا تومورهای مغزی باشد.

درواقع جراح می تواند از طریق این چاپگرهای سه بعدی تشخیص دهد تومور دقیقا در کدام بخش از مغز بیمار قرار دارد و در نتیجه عمل جراحی موفق تری داشته باشد.

این تکنولوژی هم اکنون در برخی از بیمارستان ها در سراسر ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته است.پزشکان با این روش راه را برای آزمایش های عادی پیش از عمل باز می کند. این روش نه تنها ریسک جراحی را کاهش می دهد، بلکه مدت زمان آماده سازی بیمار برای جراحی را نیز به حداقل می رساند.

شناسایی تومورها پیش از جراحی تشخیصی ممکن شد / استفاده از پرینت های سه بعدی به جای اسکن های متداول

شرکت پشتیبان این طرح موسوم به «Biomodex» اخیرا اعلام کرده که  ۱۵ میلیون دلار برای این پروژه از سوی ۲ شرکت سرمایه گذاری اروپایی دریافت کرده است.سال گذشته این شرکت اولین کارخانه خود را در پاریس افتتاح کرد. اکنون نیز جراحان از سراسر جهان شروع به استفاده از این خدمات با ارسال سیتی اسکن بیماران یا MRI قبل از عمل جراحی هستند.

جالب است بدانید در حال حاضر ماکت اندام هنای مختلف بیماران ۵ روزه به سراسر کشورهای جهان ارسال می شود.از این جالب تر این که نسخه سه بعدی را می توان به خود بیمار نیز هدیه داد. درواقع تیم طراح این نسخه ۲ نمونه(یکی اصلی و یکی پشتیبان ) تهیه می کنند تا پس از ترخصی بیمار به وی هدیه دهند.

کوئین پی موریتاری جراح اطفال در بیمارستان ماساچوست در خصوص این نسخه های سه بعدی و اهمیتشان  به نیوزویک گفت:نسخه چاپی سه بعدی به من در برنامه ریزی جراحی در بیمارستان ماساچوست کمک می کند. در یک مورد به یاد ماندنی،  یک مدل به من کمک کرد یک نارسایی استئنایی قلبی را کشف کنم.این نارسایی می توانست جان کودکی که بیمارم را بود بگیرد.انتخاب

شناسایی تومورها پیش از جراحی تشخیصی ممکن شد / استفاده از پرینت های سه بعدی به جای اسکن های متداول

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :