پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس برای مراسم شب های احیا و ارتحال حضرت امام خمینی(ره) آمادگی کامل دارد.

دکتر حسن نوری ساری در گفتگو با خبرنگار وبدا در خصوص تمهیدات سازمان اورژانس کشور برای تعطیلات خردادماه، گفت: اورژانس کشور امسال نیز مانند هر سال در محل های تجمع مردم در شب های احیا ماه مبارک رمضان، در کنار عزادان حضور دارد و آمبولانس های رزرو با استفاده از نیروهای رزرو فعال خواهند بود که تا ساعات پایان عزدارای شب های احیا، به ارائه خدمات مورد نیاز بپردازند.

وی با اشاره به فعالیت موتورلانس های اورژانس در شب های مراسم احیا ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: در صورتی که ترافیک مانع ارائه خدمات اورژانس شود، موتورلانس های اورژانس با سرعت می توانند خدمات فوریت های پزشکی را به مصدومان و بیماران ارائه دهند.

معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس کشور با اشاره به همزمان شدن مراسم شب های احیا ماه مبارک رمضان با مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، خاطرنشان کرد: اتوبوس آمبولانس ها و آمبولانس های اورژانس کشور علاوه بر پوشش مسیر زائران حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) و همراهی کاروان های زائران، در حرم مطهر و اطراف آن نیز حضور فعال خواهند داشت.

دکتر نوری با بیان اینکه اورژانس کشور از ساعت ۶:۳۰ روز ۱۴ خرداد تا پایان مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در حالت آماده باش قرار دارد، افزود: امسال و برای ارائه خدمات بهتر به زائران مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، ۵۰ دستگاه آمبولانس از شهرهای دیگر به کمک اورژانس خواهند آمد همچنین ۶۷ دستگاه آمبولانس و ۳۷ دستگاه موتورلانس اورژانس تهران علاوه بر توان عملیاتی خود برای این روز آماده کرده است تا آمبولانس های تهران از چرخه عملیاتی خارج نشوند.

وی با اشاره به دستور وزارت بهداشت مبنی بر امداد ساحلی و طرح “بهسازی دریا” توسط اورژانس، گفت: طرح امداد ساحلی از ۹ خرداد ماه آغاز شده و تا ۶ مهرماه دامه دارد و در ایام تعطیلات خردادماه پیش بینی می شود که بخشی از مردم به شمال کشور سفر کنند.

دکتر نوری یادآور شد: ۳۰ کمپ امداد ساحلی اورژانس در استان مازندران، ۲۵ کمپ در استان گیلان و دو کمپ در استان گلستان راه اندازی شده است تا خدمات مورد نیاز مردم را به نحو شایسته ارائه کنند. /۲۰۶

 

 

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :