پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیا پرس : امام جمعه بابل گفت: سوال ما این جا است که تا کی باید معضلات حلقوم مردم این شهرستان را بگیرد و کسی به داد مردم نرسد، جاده‌های این شهرستان وضعیت مناسبی ندارد.

حجت‌الاسلام مجتبی روحانی با اشاره به قدرشناسی فرصت شب‌های قدر اظهار کرد: لیله‌القدر مشتاقانه و با آغوش باز به استقبال این شب‌های بزرگ بروید، انسان باید بهترین‌ها را از خدا در شب‌های قدر بخواهد.

وی افزود: شب قدر بنا به روایت‌های وارد شده از امامان معصوم شب ولایت است، شب قدر ملائکه بر امام معصوم(ع) وارد می‌شوند و میهان ولی خدا هستند، در این شب‌ها تنبلی نکنید و از لحظه لحظه این شب بهره ببرید، برنامه‌های شب‌های قدر در مساجد، هیات‌ها و مجالس با محوریت اعمال ویژه این شب صورت گیرد.

امام جمعه بابل ادامه داد: احیای شب قدر را جدی بگیرید، متاسفانه در روز شهادت امیرالمومنین(ع) برخی از مغازه‌های بازار باز است، مانندایشان بعد از پیامبر(ص) نیامده و شعار شیعه نام مقدس امیرالمومنین(ع) است، به احترام امیرالمومنین(ع) بازار تعطیل شود و همه آماده عزای آن امام بی‌نظیر شوند.

این مسئول با اشاره به رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی تصریح کرد: امام راحل حق بزرگی بر این ملت دارد، امام درس عزت و عظمت داد، هر چه داریم به برکت امام راحل و تلاش‌های ایشان است، امام راحل با تلاش‌های خود اقامه حکومت اسلامی را برای ملت ما فراهم کرد پس مراسم سالروز ارتحال امام راحل را در مساجد مختلف باشکوه برگزار کنید.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: قیام ۱۵ خرداد آغاز حرکت و قیام به رهبری امام راحل بود و شهدای ۱۵ خرداد نقطه عطفی را برای انقلاب فراهم کردند، در قیام ۱۵ خرداد، مردم ندای مرجعیت را شنیدند و تا پای جان برای دفاع از مرجعیت و دین پای صحنه آمدند پس این روز را باید گرامی بداریم.

وی سالروز انتخاب رهبر فرزانه انقلاب در هفته آتی را تبریک گفت و افزود: مقام معظم رهبری خلف صالح و صادقی برای امام راحل است، هدایت ایشان زمینه عزت و مسیری بدون انحراف را برای ملت ما فراهم کرد.

خطیب جمعه بابل تاکید کرد: سایه رهبری رهبر معظم انقلاب بر همه جهان اسلام قرار دارد و موجب خفت و شکست دشمنان اسلام شده، دشمنان از نفوذ رهبر انقلاب در جهان اسلام می‌سوزند، تصویر امام راحل و مقام معظم رهبری در دستان مبارزان در سراسر جهان اسلام قرار دارد و این نشان دهنده عظمت این بزرگ مرد است.

این مسئول با اشاره  به حادثه تصادف در جاده کیاکلا که منجر به واکنش اعتراض‌آمیز مردم منطقه و مسدودسازی جاده شد افزود: سوال ما این جا است که تا کی باید معضلات حلقوم مردم این شهرستان را بگیرد و کسی به داد مردم نرسد، جاده‌های این شهرستان وضعیت مناسبی ندارد، اگر این موضوع مورد بررسی قرار نگیرد برای دیگر مسائل از جمله اشتغال، امور ورزشی، فرهنگ و سایر مسائل نیز شاهد اعتراض‌های این چنین خواهیم بود.

حجت‌الاسلام روحانی تصریح کرد: آقایان استان‌نشین فقط جلوی بینی خود را می‌بینند و به جز خیابان‌های مرکز استان و برخی از شهرها، این شهرستان را به‌عنوان بزرگترین شهرستان استان نمی‌بینند، تا کی مردم این شهر این مشکلات را فریاد بکشند، اگر الان می‌گویید که پول نیست آن روزی که پول بود چه کردید، در دولت‌های قبلی چه امری انجام شد، در این شهرستان با محرومیت‌ها فراوانی رو به رو هستیم، مردم این شهرستان باید نگاه دقیق‌تر و توام با عدالت را در فضای این استان شاهد باشند، تلفات جاده‌ای این شهرستان نگران‌کننده است و مسؤولان استانی باید این مسائل را مدنظر قرار بدهند.

خطیب جمعه بابل در پایان گفت: یکی از خواهران طلبه این شهرستان به نام خانم ام‌البنین قاسم‌زاده نجفی از مدرسه علمیه عصمتیه نفر سوم المپیاد حوزه‌های علمیه کشور شده است، این موفقیت را به ایشان و حوزه‌های علمیه شهرستان تبرکی عرض می‌کنم.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :