پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیا پرس”:آموزش و پرورش مازندران در پی درخواست دانش‌آموزان روستای شیت نکا اعلام کرد؛ با وجود اینکه آموزش و پرورش شهرستان نکا با کمبود نیرو مواجه هست اما برای مانایی دانش‌آموزان منطقه محروم هزارجریب حاضر است تمام تلاش خود را در احیای کد مدرسه به کار گیرد تا بتواند مرهمی بر زخم‌های منطقه محروم هزارجریب نهد.

در روز شنبه ۱۲ اسفندماه حوالی ۹ صبح و زمانی که دانش‌آموزان روستای ” شیت” رهسپار روستای استخرپشت و مدرسه شبانه‌روزی خود بودند که در بین راه دچار سانحه رانندگی شده و با واژگونی مینی‌بوس حامل دانش‌آموزان، ۱۴ دانش‌آموز پسر این روستا مصدوم و راهی بیمارستان شدند.

انتقال هر روزه دانش‌آموزان و طی کردن مسیر طولانی با جاده نامناسب یکی از مشکلاتی بود که دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان در مصاحبه با خبرگزاری فارس به آن اشاره داشتند که این مسئله نیز در مصاحبه‌های مدیر مدرسه شبانه‌روزی آیت‌الله محمدی‌لائینی استخرپشت و خانواده‌های دانش‌آموزان و دانش‌آموزان مطرح شده است.

همچنین در پی انتشار گزارشی با عنوان قول بهتر شدن درس با انتقال مدرسه تا وعده‌های مشروط مدیر آموزش و پرورش نکا در خبرگزاری فارس طی روز گذشته روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران نکاتی را در پاسخ این گزارش ارائه کرده است؛

* مدرسه راهنمایی شهید فغانی شیت در سال تحصیلی ۹۲ ـ ۹۳ دوران مدیریت گذشته تجمیع شده بود.

* اگر می‌خواستیم مدرسه را در سال جاری دایر کنیم، ساختمان تخریبی بوده و حتی دانش‌آموزان ابتدایی در یک ساختمان استیجاری بودند.

* مدرسه جدیدالاحداث (بنیاد برکت) در دهه فجر افتتاح شده است که اگر بحث تحصیل دانش‌آموزان متوسطه اول متصور باشد، برای سال تحصیلی بعد (۹۷ ـ ۹۸) است.

* بعضی از اولیای دانش‌آموزان از زمانی که این مدرسه جدید شروع به کار کرده، نگران مختلط شدن دانش‌آموزان دختر و پسر متوسطه اول برای سال تحصیلی آینده هستند.

* با وجود اینکه آموزش و پرورش شهرستان نکا با کمبود نیرو مواجه هست برای مانایی دانش‌آموزان منطقه محروم هزارجریب حاضر است تمام تلاش خود را در احیای کد مدرسه به کار گیرد تا بتواند مرهمی بر زخم‌های منطقه محروم هزارجریب نهد.

«روابط عمومی اداره کل اموزش و پرورش مازندران»

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :