امروز یکشنبه۱ مهر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۸:۲۶
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ ،‌ ۱۰:۲۰

پیاده روی اربعین مقدمه تحول جهانی است

انتشار: شنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۰۸:۴۹:۲۲ |
کد خبر: 88580 |
بازدید: |
بدون دیدگاه
چاپ این مطلب
ارسال این مطلب
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران : :

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):کیاپرس- مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران پیاده‌روی اربعین را مقدمه تحول جهانی است و نشان می‌دهد که دنیای مدرن جزو بحران‌آفرینی دستاورد دیگری را برای بشیریت ندارد. حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی پیش از ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه بابل با بیان اینکه امروز فرهنگ عاشورایی در همه دنیا […]

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس- مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران پیاده‌روی اربعین را مقدمه تحول جهانی است و نشان می‌دهد که دنیای مدرن جزو بحران‌آفرینی دستاورد دیگری را برای بشیریت ندارد.

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی پیش از ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه بابل با بیان اینکه امروز فرهنگ عاشورایی در همه دنیا اشاعه پیدا کرده است، گفت: مقام معظم رهبری نیز در سخنانش فرمودند که خدای متعال بر ما منت گذاشته و پیاده‌روی اربعین را خلق کرده است و جوانان ما راه را پیدا کردند و میلیون‌ها نفر از سراسر دنیا همایش عظیمی را برپا کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران پیاده‌روی اربعین را مقدمه تحول جهانی دانست و افزود: یک نظریه‌پرداز روس مسیحی در مراسم اربعین ابا عبدالله الحسین (ع) شرکت می‌کند و نشان می‌دهد که دنیای مدرن جز بحران‌آفرینی دستاورد دیگری را برای بشریت ندارد.

وی با بیان اینکه اربعین حسینی تنها مختص شیعیان نیست، ادامه داد: مردم سراسر دنیا با مذهب‌های مختلف در این همایش عظیم شرکت کردند.

حیدری وقف را از مصادیق بارز و جلوه های زیبای باقیات و صالحات است، بیان کرد: وقف از اثرگذار ترین عمل خیرخواهانه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه وقف زحمات دنیوی رابه پاداش های اخروی تبدیل می‌کند، گفت: برخی از موقوفه‌ها بیش از هزار سال از وقف آنها می‌گذرد ولی نام واقف ماندگار مانده است.

وی با بیان اینکه در استان مازندران بیش از هزارو ۳۶۱ امامزاده وجود دارد، افزود: مردم مازندران نخستین افرادی بودند که مذهب شیعی را پذیرفتند.

حیدری با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ هزار رقبه و ۱۴ هزار موقوفه در استان مازندران وجود دارد، ادامه داد: مردم ولایت‌مدار مازندران در طول تاریخ همواره نقش موثری در تربیت افراد فرهیخته داشته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با تاکید بر اینکه استان مازندران باید به شیعی بودن، علمای فرهیخته و شهدای خود افتخار کنند، بیان کرد: وقف به معنای کنترل و مدیریت درست اموال، حفظ کرامت انسانی و حقوق شهروندی، ایجاد نشاط به زندگی فردی و اجتماعی، رفع نیازهای بشری است.

وی با بیان اینکه بسیاری از موقوفات استان مازندران وقف امام حسین(ع) است، گفت: اقدامات بزرگی از محل اجرای نیات واقفان در استان مازندران انجام می‌شود.

حیدری با بیان اینکه از ۲۵ آبان ماه تا ۴ آذر ماه دهه وقف است، تاکید کرد: حدود یک‌میلیارد تومان از محل نیت واقفان برای تجهیز بیمارستان‌ها و دارو و درمان هزینه می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از توزیع ۲ هزار سبد کالا از محل اجرای نیت واقفان در شهرستان بابل خبر داد و افزود: از محل اجرای نیات واقفان ۴۵ نفر به مشهد مقدس و ۱۷۵ نفر به عتبات عالیات اعزام شدند که یکی از اقدامات خوب شهرستان بابل بوده است.
وی به برپایی موکب حضرت علی اصغر(ع) اشاره کرد و افزود: ۱۲ نفر از همکاران ما در شهر نعمانیه عراق مستقر هستند و به زائران سرور و سالار شهیدان خدمات‌رسانی می‌کنند.

حیدری ۳۲ عرصه و اعیان مخروبه به ۱۹۴ واحد مسکونی نوساز تبدیل و به محرومان واگذارشده است، گفت: احداث ۱۵ مغازه تجاری، بازسازی امامزادگان و بقاع متبرکه و فرش کردن صحن امامزادگان از جمله دیگر اقدامات اوقاف شهرستان بابل است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با تاکید براینکه براساس سخنان مقام معظم رهبری بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند، ادامه داد: برگزاری مسابقات قرآن در ۶۱ شهرستان و اعزام ۴۷ نفر به مسابقات کشوری، که استان مازندران در سال ۹۶ رتبه سوم را کسب کرد.

وی به برگزاری دوره تربیت مربیان قرآن اشاره کرد و افزود: یکی از دغدغه های مردم حفظ و سند دار کردن موقوفات است که دوهزار هکتار از موقوفات سنددار شدند.

حیدری از ثبت ۷۷ وقف جدید در استان مازندران خبرداد و گفت: بیش از ۵ هزار قرارداد استیجاری در شهرستان بابل تنظیم شده است.فارس

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

tabligh-site1
تلگرام