پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس – مدیرکل ثبت‌اسناد واملاک مازندران گفت: ۳۸ درصد از املاک در اختیار دستگاه‌های اجرایی استان فاقد سند مالکیت هستند.

محمدحسن بهادر صبح شنبه در دومین کمیته ساختار و فناوری مدیریتی با بیان اینکه ۳۸ درصد املاک در اختیار ادارات استان فاقد سند مالکیت است اظهار داشت: در دو سال گذشته بیش از دو هزار و ۴۰۰ سند کاداستری برای املاک دولتی در استان مازندران صادر شد.

مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک اظهار داشت: در سه ماهه ابتدایی امسال نیز ۷۰ هکتار از اراضی نیروهای مسلح و ۳۶۳ هکتار از اراضی محدوده فرودگاه‌های استان مستندسازی و نقشه حدود ۱۰ هزار هکتار از اراضی ملی برای تثبیت مالکیت دولت از سازمان جنگل‌ها دریافت شد.

بهادر خاطرنشان کرد: در سالهای اخیر با توجه به تکالیف قانونی در اجرای قانون جامع حدنگار مصوب سال ۹۳ و مقررات مستندسازی املاک دولتی و نیز ماده ۳۴ ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۹۶، کلیه دستگاه‌های اجرایی دولتی مکلف به مستندسازی اموال دولتی غیرمنقول در اختیار خود به نام دولت جمهوری اسلامی شدند.

این مسئول تصریح کرد در دو سال گذشته با ایجاد کارگروه‌های مستندسازی املاک دولتی در اداره کل و عقد تفاهم‌نامه با دستگاه‌های اجرایی در راستای مستندسازی املاک در اختیار آن‌ها گام‌های مؤثری در این زمینه برداشته شد.

وی با اشاره به این‌که از قریب ۱۶۵ میلیون هکتار عرصه کل کشور نزدیک به ۱۴۵ میلیون هکتار آن منابع طبیعی است افزود متأسفانه بسیاری از املاک دولتی هنوز تثبیت مالکیت نشده‌اند که اداره کل ثبت‌اسناد و املاک مازندران آماده هرگونه همکاری با دستگاه‌های اجرایی جهت مستندسازی املاک دولتی استان است.

وی در ادامه تثبیت مالکیت اراضی دولتی و منابع طبیعی را از محورهای اصلی برنامه سازمان ثبت‌اسناد و املاک در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی خواند و خواهان همراهی و همکاری بیشتر سایر نهادها و سازمان‌ها در این زمینه گردید.

مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک در پایان این جلسه املاک موجود در اختیار دستگاه‌های اجرایی استان را به‌طور تقریبی ۱۰ هزار فقره اعلام کرد و افزود تابه‌حال برای ۶۲ درصد آن سند مالکیت صادرشده است.مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :