امروز یکشنبه۳ تیر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۰:۳۰
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ ،‌ ۱۰:۲۵

اجرای پروژه فیبر نوری در ساری؛ گامی جدید در تحقق شهر الکترونیک

انتشار: شنبه, ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ / ساعت ۱۱:۵۳:۴۱ |
کد خبر: 84201 |
بازدید: |
بدون دیدگاه
چاپ این مطلب
ارسال این مطلب
:

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):کیاپرس: یاسر قربانی با اشاره به آغازاجرای پروژه فیبر نوری در ساری اظهار داشت: این اقدام گامی جدید در تحقق ایجاد شهر الکترونیک است به گزارش کیاپرس و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری ، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و آمار شهرداری ساری در گفت‌وگویی فیبر نوری […]

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس: یاسر قربانی با اشاره به آغازاجرای پروژه فیبر نوری در ساری اظهار داشت: این اقدام گامی جدید در تحقق ایجاد شهر الکترونیک است

به گزارش کیاپرس و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری ، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و آمار شهرداری ساری در گفت‌وگویی فیبر نوری را یک بستر ارتباطی امن و برتر دانست و گفت: این سازمان در نظر دارد برای نخستین‌بار در مازندران پروژه راه‌اندازی این بستر را اجرا کند که با اجرای آن در واقع گامی جدید در تحقق شهر الکترونیک برداشته می‌شود.

وی با بیان اینکه فیبر نوری ظرفیت بالاتری در انتقال دیتا دارد، افزود: به‌دلیل بالا بودن ظرفیت انتقال دیتا از طریق فیبر نوری (بستر امن) نسبت به آنتن های رادیویی، می‌توان حجم بیشتری از اطلاعات را به‌صورت همزمان از طریق آن مبادله کرد.

قربانی با بیان این مطلب که طول اجرای این پروژه حدود ۵۰ کیلومتر است، ادامه داد: توسعه پایدار شهری و همچنین توسعه زیرساخت‌های موردنیاز از جمله اهداف اصلی این پروژه در مرکز استان به شمار می‌رود.

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و آمار شهرداری ساری با عنوان اینکه یکی از مزیت‌های عمده‌ فیبر نوری به حوزه پایش تصویری مرتبط است، تصریح کرد: با اجرای کامل این پروژه همه تقاطع‌های شهر به مرکز کنترل ترافیک متصل خواهند شد.

وی همچنین به ارتباط بین شهرداری مرکزی، سازمان‌های تابعه و شهرداری‌های مناطق از طریق این بستر اشاره کرد و اظهار داشت: پروژه فیبر نوری یکی از مهم ترین پیش نیازهای توسعه زیرساخت ارتباطی، تحقق دولت الکترونیک و حرکت به سمت داشتن شهر هوشمند است.

قربانی با اعلام اینکه با راه‌اندازی بستر ارتباطی فیبر نوری، پروژه ارائه اینترنت شهری در پارک‌ها و مراکز عمومی نیز کلید خواهد خورد، تأکید کرد: سازمان‌ها و ارگان‌های خارج از شهرداری نیز در صورت نیاز می‌توانند از این بستر ارتباطی استفاده کنند.

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و آمار شهرداری ساری افزود :مدیریت ناوگان حمل و نقل عمومی وابسته به ایجاد شبکه فیبر نوری است و هرچه این شبکه در شهر گسترده تر باشد نقاط بیشتری به سیستم های هوشمند مجهز خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: سازمان فناوری اطلاعات و آمار شهرداری ساری با انجام این پروژه گام جدیدی را در جهت تحقق ایجاد شهر الکترونیک در مرکز استان برخواهد داشت.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

tabligh-site1
تلگرام