پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

عزت‌الله یوسفیان‌ملا  در مراسم اهدای یک ساختمان خیر آملی حاج‌عباس محسنی به عرصه فرهنگی، بهداشتی و مذهبی واقع در پائین‌بازار این شهرستان با اشاره به اینکه در اجرای پروژه چهاربانده کردن محور هراز نیز از هزار میلیارد تومان سهم سفر ریاست جمهوری به مازندران، بالغ بر ۶۷۰ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافت، اظهار داشت: به‌زودی قطعه نخست این پروژه با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در زمینه اجرای پروژه مترو آمل به تهران، افزود: هم‌اکنون تجهیزات خط ریل آن در محل پروژه آورده شد و پیمانکار خصوصی در حال اجرای طرح است.

یوسفیان ملا بیان کرد: کارهای بزرگ از سوی خیران نیک‌اندیش در جهت خدمات فرهنگی و بهداشتی در نزد خداوند اجر و قرب بالایی دارد که نصیب هر کسی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه از زمان خدمت به مردم به منظور رفاه و آسایش مردم از هرگونه خودیاری و کمک‌رسانی از سوی آنها مخالف بودم، افزود: در این عرصه دولت موظف است تا برای ایجاد امنیت و آسایش مردم این نظام گام بردارند بدون آنکه کمکی از آنها بخواهند.

یوسفیان‌ملا با تاکید بر حضور خیران و متولیان امر در راستای اهدای املاک‌ آنان جهت رفاه مردم گفت: آنهایی که با دل رضا و با سخاوتمندانه به امور چنین کارهایی می‌پردازند باید دست‌شان را بوسید.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات عمرانی در حوزه بهداشت و درمان این شهرستان، یادآور شد: آمل سال‌ها پیش با داشتن سه بیمارستان دولتی امام علی(ع)، ۱۷ شهریور و امام رضا(ع) از وضعیت درمانی جزو مناطق محروم استان محسوب می‌شد.

وی ادامه داد: این شهرستان با وجود تعداد زیادی از پزشکان فارغ‌التحصیل و بیش از سه هزار قاضی در مازندران، از نخبگان شایسته‌ای برخوردار و حرف نخست استان را می‌زند.

یوسفیان‌ملا با بیان اینکه سال‌ها پیش بیمارستان ۱۷ شهریور به عنوان ساختمان ویلایی با دارا بودن ۸۰ تخت بیمارستانی تحت پوشش تامین اجتماعی به ارائه خدمات درمانی و بهداشتی آمل می‌پرداخت که جوابگوی مردم نبود، تصریح کرد: در راستای تامین بخش بهداشتی و درمانی در سال ۶۴ مجوز ساخت بیمارستان در دوراهی محور امام‌زاده عبدالله(ع) این شهرستان با رایزنی نخست وزیر وقت صدور و تشکیل هیات امنایی جهت ساخت این بیمارستان در دستور کار قرار گرفت.

نماینده مردم آمل در مجلس با تاکید براینکه در آن سال با کمک‌رسانی مردم بالغ بر ۶۷ میلیون تومان جهت آغاز و ساخت پروژه بیمارستان جمع‌آوری شد، ابراز داشت: اما متاسفانه این بیمارستان به‌دلایلی و با عدم تخصیص بودجه نیمه‌کاره و نقشه آن بدون اقدامات اولیه‌اش بلاتکلیف ماند.

وی افزود: با گذشت سال‌ها از عدم اجرای این پروژه پیگیری ساخت آن به دیوان اداری کشور ارائه و با واگذاری آن به سازمان مدیریت تامین اجتماعی ساخت آن از سر گرفته شد.

یوسفیان‌ملا با اعلام اینکه هم‌اکنون بیمارستان ۱۶۰ تخت‌خوابی امام‌زاده عبدالله(ع) با وجود تکمیل پروژه به دلیل اتمام تجهیز آن به تاخیر افتاده است، اذعان داشت: با هماهنگی علوم پزشکی برای تجهیز امکانات پزشکی و لوازم جانبی این بیمارستان بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان هزینه اختصاص یافته که طی سه هفته آینده این پروژه افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

عضو مجمع نمایندگان مجلس در مازندران با اشاره به مجوز صدور دانشگاه علوم پزشکی از تائید آن از سوی وزیر بهداشت و درمان مطرح کرد و گفت: هم‌اکنون صدور آن به محمدباقر لاریجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارجاع داده شد و آمل دارای دومین دانشگاه فناوری‌های نوین دولتی در کشور می‌شود.

وی از ساخت بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی در کنار بیمارستان امام علی(ه) این شهرستان بیان کرد و گفت: این بیمارستان در پی تاکید وزیر بهداشت بر تائید صدور مجوز دانشگاه علوم پزشکی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی آمل احداث می‌شود که هم‌اکنون مصالعان اولیه آن انجام شد.

حاج‌عباس محسنی خیر آملی یک واحد ساختمان دو طبقه به متراژ یک هزار مترمربع را پس از دو قرن دست به دست نسل گذشته‌اش جهت ارائه خدمات فرهنگی، بهداشتی و مذهبی به مردم آمل اهدا کرد./تسنیم

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :