پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

فرمانده نیروی انتظامی استان مازندران سردار مسعود جعفری نسب به همراه سرهنگ روستا رئیس پلیس پیشگیری استان و سرهنگ یار علی نیازی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساری و هیات همراه در بین عزادران حسینی روستای دولت آباد از دهستان مذکوره بخش مرکزی ساری حاضر شد.photo_2015-10-28_20-30-34
بعد از عرض خیر مقدم و اجرای برنامه توسط گروه سرود پایگاه مقاومت بسیج شهید رکابی دولت آباد و نوحه خوانی مداح اهل بیت و فرزند شهید، برادر بسیجی سید باقر رکابی سردار جعفری نسب سخنرانی نمودند.
فرمانده نیروی انتظامی استان مازندران ضمن تسلیت ایام شهادت آقا ابا عبدالله الحسین(ع) و اشاره به اینکه در این ایام مردم عزیز ایران اسلامی و شیعیان جهان بزرگترین همایش ملی،مذهبی و اعتقادی را که پرچمش ،پرچم آقا ابا عبدالله الحسین(ع) است در سراسر گیتی به نمایش می گذارند اذعان داشت: خیلی باید توجه شود که این همایش بزرگ مردمی چرا در دنیای امروز اینقدر با عظمت جلوه می کند و این چه هماهنگیهایی است که بدون دستورالعمل و یا کتابچه یا ساختار محکم و یا پشتوانه دولتی این چنین مجالس باشکوهی راه اندازی می شود.
سردار مسعود جعفری نسب این همایش عضیم الهی دینی را از اعجاز الهی دانست و اظهار داشت: خدا دین خود را رها نمیکند و به نحوی که خود می داند محافظتش می کند،
وی به سوره کوثر اشاره و تاکید کرد: بزرگان تفسیر این سوره را به خانم فاطمه زهرا (س) مربوط می دانند. موقعی که عده ای از اعراب جاهلیت که استمرار نسل را از پسر می دانستند به پیامب(ص)رکه پسری نداشت تمسخر می کردند که اگر پیامبر(ص) فوت کنند نسلی از ایشان نمی ماند و همانگونه که تمام آیات قرآن ، اعجاز را در خودشان دارند این سوره نیزاعجازش را هر روزه در جامعه ،جاری و سا ری کرده است که ما هر روز با آن سروکار داریم اما توجه نمیکنیم.
او حضرت فاطمه را پیوند زننده او لیاء وانبیاء با ائمه معصومین اعلام وخاطرنشان کرد: اگر حضرت زهرا نبودشاید رسالت و امامت به هم پیوند نمی خورد واز همه مهمتراینکه خدا بخاطر حضرت زهرا(س) عالم راخلق کرد و او را شهید راه ولایت کرد.
مقام عالیرتبه نیروی انتظامی استان افزود:چطوری این ولایت باید حفظ شود، در مازندران نزدیک به ۸۰۰هزار نفر سید منتسب به اهل بیت عصمت و طهارت داریم که در پایه گذاری و نگهداری دین ،همه مردم را تحت تاثیر قرار می دهند زیرا مردم ناخواسته به اینها احترام می گذارند و احترامشان فقط به خاطرجدشان است واین همان تفسیر سوره کوثرهست که تمام جهان را گرفته است پس باید دید که آنها چقدر در نگهداشت فرهنگ اعتقادی عاشورایی و دینی اثر گذار و اثر بخش هستند.
فرمانده نیروی انتظامی استان مازندران با طرح این سوال که ،عزاداریهای که انجام شده است و آنهایی که در کنار این عزاداریها ، فرهنگ عاشور را نسل به نسل منتقل می کنند قرار است چیکار کنند؟ اذعان داشت:ما که نظامی هستیم با مطالعات تاریخی و دینی ،شنیداری و گفتاری دریافتیم که از زمان خلقت آدم تاکنون جنگهای زیادی شده و کشته های زیادی برجای مانده است که اصلا صحبتی از انها نمی شود. چرا امام حسین ثارالله و خون خدا می شود؟ چون خدا انبیاء، اولیاء و ائمه معصومین (ع)رامثل صراط مستقیم قرار داده است تا دین خدا رازنده نگهدارند پس اگر امام حسین نبود این همایش الهی، دینی ،اعتقادی به این سبک و سیاق برگزار نمی شد .
سردار جعفری نسب همه اینهایی را که در این همایش عظیم الهی شرکت می کنند را بدهکار امام حسین دانست و گفت: چرا نام حضرت فاطمه بیشترین اسم رایج در سطح شکور است؟ چون یک عده با نذر و توسل به خانم فاطمه به فرزند رسیدند .
اودر ادامه اظهار داشت:امام حسین عشق این مردم است چرا؟ برای اینکه در شب و روز عاشورا اتفاق تاریخی و الهی اتفاق افتاد ، امام تکلیف را از یارانش گرفت و به آنها حق انتخاب و عشق داد که سرانجام این انتخاب را شهادت بودو اینان از خودشان گذشتندو فدای ولایت و دین شدند. پس مکتب امام حسین تکالیف دینی توام با عشق است.
• امام حسین (ع) سرکوب و سرنگون کننده ی طاغوتهای زمان است.
وی افزود: خدا امام حسین(ع) را به ما هدیه داده است تا آزاد مرد زندگی و از فرهنگ عاشورا استفاده کنیم ، زیر بارظلم ،زور واستکبار نرویم . فرهنگ امام حسین (ع) در کشور ما نهادینه شده ودر دیگرکشورهای جهان در حال انتشار است.
سردار امام حسین (ع) را سرکوب و سرنگون کننده طاغوتهای زمان عنوان و تصریح کرد:خانوم گاندی قیام خود را بر گرفته و اقتباس از فرهنگ امام حسین اعلام کرد ، امام حسین فرمودند که اگر دین ندارید لا اقل آزاده باشید پس اگر ازادگی میخواهید چیزی بجز کربلا بدست نمیآورید. امام حسین قرار است تمام طاغوتهای زمان را سرکوب و سرنگون کند.نمونه بارز آن، انقلاب اسلامی ایران ایران است که با تاثی از قیام کربلا پایه گذری شد.و فرهنگی که ولایت مطلقه ی ما در مقابل دنیای امروزاز آن استفاده می کند می گوید: اگر بخواهید با ما طرف شوید ما عاشورایی عمل میکنیم یعنی چی ؟
اوخون شهدای کربلا را عامل واکسینه شدن جامعه ما دانست و خاطر نشان کرد: خون شهدای کربلا در غالب فرهنگ عاشورایی در جامعه نهادینه شده است.امروز دنیای استکبار جهانی از صدر اسلام تا کنون با مطالعه دقیق تاریخ دینی و آگاهی کامل از اعتقادات ما دارد پیش می رود. آنها می گویند حکومتی که قراراست جهانی شود غرب گراست ، می خواهند حضرت بقیه الله(عج) را نیزبرای خودشان مصادره کنند و حتی به برجام هم از دید علمی خودشان نگاه کردند تا به مقاصدشوم خود برسند.
وی به برنامه های دشمنان اسلام و انقلاب هشدار داد و اظهار داشت: تمام جوانانی که به شهادت رسیدند در هشت سال دفاع مقدس به خاطر عشق و دلدادگیشان به امام (ره) بود. حالا با بوجود قیام امام زمان(عج) استبار جهانی خودش را با تمام برنامه ای مبتذل و منحرف آماده کرده است تا نگذارند این جوانان از سربازان عاشق آقا شوند.اما مگر با وجود این مکتب حسینی وفرهنگ عاشورایی میتوانند موفق شوند.
سردار جعفری نسب افزود: امام حسین زیر بار زور نرفت و نگذاشت حکومت جهل ،کفر ،الحاد ، تزویرو ریا نهادینه شودو حکومت کفر جا بیفتد .
• جمهوری اسلامی ایران نیز اعجاز الهی است.
فرمانده نیروی انتظامی استان جمهوری اسلامی ایران را نیز اعجاز الهی دانست و گفت:در زمان طاغوت جرات گرفتن جلسه یا مراسم عزاداری را نداشتیم اما الان شما فرمانده نیروی انتظامی استان را دعوت می کنید تا در مورد امام حسین (ع)،دین واهل بیت عصمت و طهارت (ع)برای شما صحبت کندکه این از اعجاز الهی و نتیجه فرهنگ عاشورا و مکتب امام حسین(ع)است که خدا به این مردم لطف نمود.
سردار مسعود جعفری نسب با اشاره به وصیت نامه حضرت امام(ره) خاطر نشان کرد:امام (ره)در وصیت نامه خود، حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی را از اوجب واجبات دانست. بنابراین هرکس در جایگاه خود باید به وظیفه اش درست عمل کند و طبق اشاره اکید امام (ره)مهمترین جایگاه مسجد است.
• وقتی جوانان به نماز عادت کنند هم ما و هم مملکت ما بیمه خواهد شد.
سردار با تاکید بر ستون دین بودن نماز تصریح کرد: اگرتا صبح سینه زنی کنید ولی نماز نخوانید حتما مواخذه خواهید شد. من اعتقادم به این است که اگر همه جامعه را خرج این ایه کنیم تا جامعه را پاکسازی کینم بازهم کم کردیم« ان الصلواه عن الفحشا و المنکر و ذکرالله الاکبر» یعنی نماز کارخانه انسان سازی است ، شهدای ما با نماز مانوس بودند پس اسلام سکولار جایگاهی در جامعه ما ندارد.وقتی جوانان به نماز عادت کنند هم ما و هم مملکت ما بیمه خواهد شد.
او به اهمیت بسیار مهم جوانان اشاره و اذعان داشت: رساله عملیه ی ما،زیر ساخت و زیر بنا ی محکمش بعد از تقلید،باید مطهرات باشد. باید آموزه های دینی را به انها اموخت چون بچه ها مثل زمین آماده کشتند پس باید مواظب باشید.ما همه دچار کری عام شدیم وقت نماز ، خودمان را به کار دیگری مشغول می کنیم در صورتیکه خدا گفته اول نمازولی گوش شنوا نداریم.
• در بحث امنیت،مشکل مواد مخدر ،مهمترین دغدغه مازندرانیهاست
وی سخنرانی اس رادر بحث امنیت ادامه داد: الان دوسال در خدمت مردم شریف مازندران هستم ،ابتدا آسیب شناسی کردم تا بدایم مردم چه جیزهایی میخواهند ،دیدم مواد مخدر و اشرار مهمترین مطالبه مردم است.
سردار افزود:من خودم شخصا در ایجاد امنیت دخالت می کنم و در صحنه هستم و الان بعداز دو سال از حضورم در استان، مناطق آلوده پاکسازی شد و فرهنگ لات و لوتی گری از جامعه برچیده شده است.ما هرکاری در مورد صدام کردیم درمورد اشرار و خلافکارها انجام میدیم شاید هزینه اش شهادت هم باشد چون معتقدیم هیچ برگی بی اذن خدا از درخت نمی افتد. مردم باید در کنار ما باشند و از همکاری با ما نگران نباشند.
• مهمترین برنامه در حوزه سرقت ، پیشگیری از سرقت است.
مقام عالیرتبه انتظامی استان مهمترین برنامه در حوزه سرقت را پیشگیری از سرقت دانست و گفت: تنها با کمک مردم این مهم محقق خواهد شد چون ماکه چشم بصیرت نداریم تا ببینیم کجا سرقت شده است. باید ابزار این کار را نیز مثل نگهبان، پلیس افتحاری ، پلیس محله ،کانکس فراه آوریم که شرک خدا با همکاری صمیمانه مردم و پلیس میزان امار سرقت کاهش یافته است.
• بایدحقانیت دین و اسلام را تبدیل به رفتار کنیم.
سردار مسعود جعفری نسب کلانتریها و پاسگاهها ی استان را قابل قیاس با کشور حتی کشورهای اروپایی اعلام و خاطر نشان کرد:با وجود کمبود شدید مالی بهترین اماکن انتظامی ایجاد کردیم که در سطح کشور نمونه و حتی با کشورهای اروپایی نیز برابری می کند. امکانات و تجهیزات مدرن و روز دنیا را در کلانتریها و پاسگاهها ،فراهم کردیم تا به مردم احترام بگذاریم یا برای خودمان احترام ایجاد کنیم زیرا بایدحقانیت دین و اسلام را تبدیل به رفتار کنیم.
وی در پایان گفت:ما در تمام بازداشگاهها امکانات برای برپایی نماز فراهم کردیم چون همه بازداشت شده ها خلافکار نیستند و با این کار، به آنها فرصت نماز خواندن میدهیم تا نمازشان غذا نشود و شان آدمها و حفظ شو.د ما ما تاکنون کاری غیر خدمت نکردیم.
خبرنگار بسیجی سید عبدالله رکابی

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :