پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیا پرس:معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال برای نخستین بار گندم وارد نمی کنیم و هیچ نیازی به واردات نداریم.

معاون وزیر و رئیس شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه تا امروز ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم تضمینی از کشاورزان خریداری شده است، افزود: براساس برآوردهای انجام شده میزان خرید تضمینی گندم تا پایان  فصل یعنی تا اواسط مهر امسال از ۸ میلیون تن عبور خواهد کرد.

وی گفت: با این میزان خرید نیاز بخش خبازی کشور به گندم تامین خواهد شد و علاوه بر این ذخیره خوبی از سال گذشته برای تامین نیاز ۶ ماهه کشور در اختیار داریم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران تاکید کرد: امسال برای تامین نیاز بازار داخل از گندم تولیدی کشور استفاده می کنیم بنابراین گندم وارد نخواهیم کرد.

قنبری ارزش ریالی خرید تضمینی گندم را ۹ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تاکنون حدود ۷ هزار میلیارد تومان از پول کشاورزان پرداخته شده و حدود ۲۱۰۰ میلیارد تومان دیگر باقی مانده است.

وی گفت: روزانه ۱۰۰ میلیارد تومان باقی مانده طلب کشاورزان تا پایان شهریور پرداخت می شود.

رئیس شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران افزود: بدهی کشاورزان تا اواسط مهر بطور کامل پرداخت خواهد شد.

قنبری قیمت مناسب خرید تضمینی گندم را مهمترین عامل افزایش میزان خرید تضمینی گندم دانست و گفت: امسال قیمت خرید تضمینی هر کیلو گندم معمولی ۱۱۵۵ تومان و قیمت هر کیلوگرم دروم نیز ۱۱۸۸ تومان تعیین شد بنابراین عامل تشویقی مناسبی برای گندمکاران بود.

وی درباره قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی آینده افزود: وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد خود را درباره قیمت خرید تضمینی گندم به دولت ارائه داده است اما معمولا قیمت براساس تناسب میزان تورم محاسبه می شود و هر سال درصد تورم به قیمت اضافه خواهد شد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :