پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

پنتاگون روز سه شنبه از ابتلای بیش از ۴ هزار نظامی خود به ویروس کرونای جدید خبر داد.
ابتلای بیش از ۴ هزار نظامی آمریکا به کرونا

به گزارش کیاپرس به نقل از فارس، پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در تازه ترین آمار از ابتلای بیش از ۴ هزار نظامی خود به ویروس کرونای جدید خبر داد.

به نوشته وبگاه «میلیتری تایمز» با آزمایش مثبت کرونای ۳۰۰ نظامی دیگر در روز دوشنبه، شمار مبتلایان به این ویروس در ارتش آمریکا به ۴۲۱۳ نفر رسید و پیش بینی می شود که این آمار در روزها و هفته های آینده افزایش یابد.

به نوشته این وبگاه، دو سوم مبتلایان جدید به کرونا از اعضای نیروی دریایی آمریکا هستند.

«تئودور روزولت» نخستین ناو آمریکایی بود که ویروس کرونا در آن به صورت گسترده شیوع یافت. در حال حاضر این ناو در آبهای جزیره گوام در اقیانوس آرام قرار دارد و نظامیان آمریکایی این ناو در جزیره مستقر شده‌اند. یک مقام نظامی آمریکا نیز گفت که در ۲۶ ناو جنگی این کشور موارد مبتلا به ویروس کرونا گزارش شده است. این مقام نظامی که با وبگاه «هیل» گفت‌وگو می‌کرد، افزود تمامی این ناوهای جنگی در بنادر بوده و هر کدام تعدادی مبتلا به ویروس کرونا دارند. (جزئیات بیشتر)

به نوشته میلیتری تایمز، در مجموع ۱۶۵۸ نفر از پرسنل نیروی دریایی ایالات متحده به کرونا مبتلا شده اند. نیروی زمینی این کشورهم از ابتلای ۹۹۵ نفر به کرونا تا روز دوشنبه خبر داد. در نیروی هوایی نیز ۳۴۷ نفر به کرونا مبتلا شده اند. در بین تفنگداران دریایی ۳۰۴ نفر و نیروهای گارد ملی و سربازان نیز ۷۹۲ تن به کرونا مبتلا شده اند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :