امروز یکشنبه۳ تیر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۰:۱۴
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ ،‌ ۱۰:۰۳

هیچ بیماری برای تهیه دارو و ملزومات پزشکی از بیمارستان خارج نمی شود

انتشار: دوشنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۱۰:۵۶:۳۸ |
کد خبر: 86982 |
بازدید: |
بدون دیدگاه
چاپ این مطلب
ارسال این مطلب
:

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):کیاپرس – معاون درمان جدید وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اولین مصاحبه پس از انتصاب در این سمت گفت: هیچ بیماری برای تهیه دارو و ملزومات پزشکی از بیمارستان خارج نمی شود و مهمترین اولویت حوزه درمان وزارت بهداشت کاهش هزینه های بیمارستان ها و ارتقای طرح تحول سلامت است. […]

پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس – معاون درمان جدید وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اولین مصاحبه پس از انتصاب در این سمت گفت: هیچ بیماری برای تهیه دارو و ملزومات پزشکی از بیمارستان خارج نمی شود و مهمترین اولویت حوزه درمان وزارت بهداشت کاهش هزینه های بیمارستان ها و ارتقای طرح تحول سلامت است.

وی افزود: مهمترین اولویت ما در حوزه درمان که دستور وزارتی نیز هست، ادامه و تکمیل طرح تحول سلامت البته به شرط کاهش هزینه های بیمارستان ها و ارتقای همزمان کیفیت خدمات درمانی در بیمارستانهاست.

وی تاکید کرد: مهمترین ماموریت من در معاونت درمان وزارت بهداشت این است که کیفیت خدمات درمانی را در بیمارستانها بالا ببریم و هزینه های اجرای این طرح را پایین بیاوریم.

جان بابایی در پاسخ به این پرسش که چطور می توانید هم هزینه ها را کاهش دهید و هم کیفیت خدمات درمانی را بالا ببرید، گفت: خدماتی که بیمه ها پوشش می دهند را اولویت بندی می کنیم.
وی گفت: طرح تحول سلامت مهمترین دستاورد وزارت بهداشت است و حتما تحکیم دستاوردهای این طرح مهم، اولویت کاری معاونت درمان وزارت بهداشت در دولت دوازدهم است.
معاون درمان وزیر بهداشت افزود: در این مسیر حتما تلاش می کنیم که دارو و ملزومات پزشکی در بیمارستان در اختیار بیماران باشد و هیچ بیماری این ملزومات را از بیرون تهیه نکند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا گزارش هایی که اعلام می کند در برخی بیمارستانها به علت بدهی ها دوباره بیماران را برای تهیه ملزومات پزشکی به خارج از بیمارستان می فرستند، صحت دارد یا نه گفت: به هیچ وجه این گزارش ها صحت ندارد، هیچ گزارشی در این زمینه نداریم، ممکن است در یک جایی خطایی رخ داده باشد ولی چنین مسئله ای در بیمارستان های کشور موضوعیت ندارد.

جان بابایی در پاسخ به این پرسش که چند درصد بیمارستان های کشور ممکن است این خطا را انجام دهند و بیماران را برای تهیه دارو و ملزومات پزشکی به خارج از بیمارستان بفرستند، گفت: مطالعه ای در این زمینه صورت نگرفته است و اگر کسی در این مورد صحبتی کرده باشد، موثق نیست.
وی ادامه داد: حالا ممکن است در یک بیمارستان یک پزشک، دارویی خارج از فهرست دارویی کشور نسخه کرده باشد و آن دارو در بیمارستان نباشد، در انگلستان هم که بروید، داروی خارج از فهرست در بیمارستان نیست، برخی شکایت هایی که از نبود دارو یا ملزومات پزشکی می شود مربوط به دارو و ملزومات خارج از فهرست دارویی کشور است.

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: در ادامه تکمیل طرح تحول سلامت در بیمارستان ها حتما مقیم بودن و حضور تمام وقت پزشکان در بیمارستان ها را در اولویت قرار می دهیم و طرح درمان سریع سکته های قلبی و مغزی که تاکنون در ۵۴ بیمارستان اجرا شده است، در تعداد بیشتری از بیمارستان ها اجرا می شود.
وی در پاسخ به این پرسش که در دوره جدید چه اقدامی به طرح تحول سلامت در حوزه درمان اضافه می شود، گفت: فعلا اولویت وزارت بهداشت ادامه فرآیندهای قبلی طرح تحول سلامت است به اضافه اینکه نقاط ضعف و آسیب های این طرح را شناسایی و بر طرف کنیم.ایرنا

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

tabligh-site1
تلگرام