کیاپرس/جراحی برای قطع و کنترل تشنج‌ کودکان با موفقیت در دانشگاه علوم پزشکی ایران برای نخستین‌بار در ایران و غرب آسیا صورت پذیرفت. این جراحی آخرین متد با بهترین اثر درمانی و حداقل عوارض در مقایسه با روش‌های دیگر جراحی مانند جراحی باز مغز، جراحی اندوسکوپی و گامانایف در دنیا است و بیماران ایرانی دیگر مجبور به اعزام برای کشور ژاپن جهت این جراحی نیستند.

به گزارش کیاپرس از دانشگاه علوم پزشکی ایران، عمل جراحی تومور هامارتوم هیپوتالاموس در یک کودک ۸ ساله به روش کم تهاجمی «S.R.T» «استریوتاکتیک رادیوفرکونسی ترموکواگولیشن» صورت پذیرفت.

براین اساس به‌روزترین و جدیدترین پروتکل درمانی این اقدام در دانشگاه علوم پزشکی ایران با همکاری گروه‌های فوق تخصصی استریوتاکسی و فانکشنال جراحی مغز و اعصاب «دکتر منصور پرورش» و اپی لپسی نورولوژی «دکتر فرزاد سینا و دکتر حمصیان» در بیمارستان رسول اکرم (ص) با موفقیت کامل انجام شد.

این عمل جراحی برای کنترل تشنج‌های مقاوم به درمان ناشی از تومور هامارتوم هیپوتالاموس انجام پذیرفت و بلافاصله پس از این جراحی کم تهاجمی به طور کامل تشنج‌ها کنترل شد و بیمار هیچگونه عارضه جانبی پیدا نکرد.

این نوع اقدام جراحی آخرین متد جراحی با بهترین اثر درمانی و حداقل عوارض در مقایسه با روش‌های دیگر جراحی مانند جراحی باز مغز، جراحی اندوسکوپی و گامانایف در دنیا است و در بیمارانی که مجبور به اعزام به کشور ژاپن برای این جراحی هستند، اکنون با انجام موفقیت آمیز آن به دست متخصصین دانشگاه علوم پزشکی ایران، ارائه این خدمت به بیماران ایرانی و بیماران سایر کشورهای منطقه، ممکن و در دسترس خواهد بود.

اشتراک این خبر در :