پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیاپرس:دهمین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره کشوری ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران، در بهار ۹۶ برگزار می شود.

دکتر محمدرضا بختیاری رئیس دهمین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره کشوری ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران، اظهار داشت: با شعار همیشگی کیفیت را پایانی نیست، این کنگره فرصت مغتنمی است برای تبادل دانش و تجربه در همه زمینه های علوم آزمایشگاهی تشخیصی به منظور بهبود کیفیت. بخصوص جامعه آزمایشگاهی ایران در حال حاضر با چالش های اداری – اقتصادی فراوانی روبروست که اگر تعهد به خدمت نباشد، در شرایط کنونی ادامه مسیر برای بخش خصوصی میسر نیست. امید است با حضور تصمیم گیران و مدیران دولتی، که باید قدردان این همه تلاش و ایثار باشند و با تبادل اندیشه و گفتمان راهکارهای عملی برای برون رفت از مشکلات و چالش ها حاصل شود تا به سلامت مردم آسیبی وارد نشود.

وی در ارتباط با کنگره ارتقاء کیفیت به عنوان بزرگترین رویداد جامعه آزمایشگاهی اذعان داشت: امیدوارم بسترهای لازم برای دانش افزایی شرکت کنندگان در این کنگره فراهم آید و گام هایی شایسته برای پویندگان دانش و فنون طب آزمایشگاهی برداشته شود.

بختیاری، محور های مورد بحث در این کنگره علمی را آزمایشگاه و بالین- آنمی ها، آزمایشگاه و بالین – اختلالات هورمونی محور هیپوفیز – گناد، آزمایشگاه و بالین – بیومارکرها در نورولوژی، آزمایشگاه و بالین- بیومارکرهای بیماری های قلبی عروقی، آزمایشگاه و بالین – بیومارکرهای سرطان، آزمایشگاه و بالین – چاقی، آزمایشگاه و بالین – دیابت و تازه های آن، آزمایشگاه و بالین – هموگلوبینوپاتی ها، آزمایش های تعیین حساسیت و مهار مقاومت میکروبی، استاندارد سازی و یکسان سازی روش های آزمایشگاهی، اعتبار بخشی آزمایشگاه های تشخیص پزشکی، پزشکی فرد محور، تازه های تشخیص آزمایشگاهی – ایمونولوژی و سرولوژی، تازه های تشخیص آزمایشگاهی – بیوشیمی، تازه های تشخیص آزمایشگاهی – میکروب شناسی، چالش های اصلی پیش رو در آزمایشگاه ها: نظام ارجاع، شبکه های آزمایشگاهی، مگالب ها، حقوق و اخلاق در آزمایشگاه، غربالگری قبل از تولد – چالش ها و روش های نوین، مدیریت علمی در آزمایشگاه، مدیریت فناوری اطلاعات در آزمایشگاه، مقایسه نظام آزمایشگاهی در ایران با سایر کشورها و نقش آموزش علوم آزمایشگاهی در تامین مسئولین فنی آزمایشگاه بر شمرد.

بختیاری خاطر نشان کرد: آخرین مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه کنگره تا ۳۰ دی ماه ۹۵ خواهد بود و علاقمندان جهت ارسال مقالات و اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت کنگره ارتقاء کیفیت به نشانی www.iqctehran.ir مراجعه نمایند.

دهمین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره کشوری ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران با هدف اعتلای علم و ارتقای خدمات آزمایشگاه تشخیص طبی به مدت ۴ روز  از ۳۱ فروردین تا سوم اردیبهشت ۹۶ در مرکز  همایش های برج میلاد برگزار می شود./مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :