پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
حمله سایبری

کیاپرس:روزنامه واشنگتن پست آمریکا گزارش داد، اخیرا یک کد نرم‌افزاری مورد استفاده هکرهای روسی در سیستم‌های برق‌رسانی در ایالت ورمونت کشف شده که این نشان‌دهنده آسیب‌پذیری‌ سیستم برق‌رسانی آمریکاست.

 به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس گزارش این روزنامه، این کد نرم‌افزاری اخلالی در عملیات برق‌رسانی در این ایالت شمال شرقی آمریکا به وجود نیاورده است. این کد برآمده از برنامه‌های هکری روسیه است که مقامات آمریکایی لقب “جلگه گریزلی” را روی آن گذاشته اند.

اداره برق برلینگتون آمریکا اعلام کرد، مقامات دولت پنجشنبه شب به آنها اخطار داده و بعد از انجام اسکن و بررسی، بدافزاری را در یکی از لپتاپ های غیر متصل به شبکه برق کشف کردند. بر اساس این گزارش مقامات اقداماتی را برای کنار گذاشتن این لپتاپ از سیستم صورت دادند.

مقامات آمریکا هنوز توضیح نداده‌اند که چرا روس‌ها به دنبال هدف قرار دادن این شبکه برق‌رسانی بوده‌اند اما واشنگتن پست گزارش داد این اقدام ممکن است برای اخلال در عملیات نرم افزاری یا به عنوان آزمایشی از جانب روس‌ها به منظور تعیین میزان نفوذشان در شبکه برق‌رسانی انجام شده باشد.

در دسامبر ۲۰۱۵ مشخص شد قطعی برقی که بخش‌هایی از غرب اوکراین را فرا گرفت ناشی از یک حمله سایبری بوده است.

روس‌ها به عنوان مقصران این قطعی برق معرفی شدند اما آنها این اتهام را رد کردند.

اخیرا در گزارش آژانس‌های ضابط قانون فدرال آمریکا از جمله اف.بی.آی مشخص شده که آژانس‌های اطلاعاتی روسیه در دو سال گذشته سیستم‌های حزب دموکرات آمریکا را با ایمیل‌های مخرب هدف قرار داده‌اند و احتمالا این تلاش‌ها را بعد از انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر نیز ادامه داده‌اند./ایسنا

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :