پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

به گزارش کیاپرس چالش انتخاب رئیس دانشکده پزشکی بالاخره با ورود وزیر بهداشت به استان مازندران به اتمام رسید و مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی استان ایرج ملکی را برای این سمت معرفی کردند.
مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حالی نسبت به معرفی رئیس دانشکده اقدام کردند که هنوز درباره علت استعفای مسؤول قبلی این مجموعه صحبتی به میان نیاورده‌اند.
خبرنگار کیاپرس بارها و بارها موضوع علت استعفا را از مسؤولان روابط عمومی دانشگاه پیگری کرده اما پاسخ مناسبی دریافت نکرده است.
یکی از ابهاماتی که این روزها افکار عمومی به دنبال آن هستند علت استعفا رئیس سابق دانشکده پزشکی ساری است که مسؤول سابق روابط عمومی در پاسخ به پیگیری خبرنگار ما فقط زمان معارفه رئیس دانشکده را طی دو روز آینده اعلام کرده بود، زمان دو روزه اعلام شده مسؤول روابط عمومی تا زمان حضور وزیر بهداشت طول کشید.

سایت خبری تحلیل کیاپرس ضمن آروزی موفقیت برای دکتر ایرج ملکی رئیس دانشکده پزشکی که داری تخصص داخلی و عضو هیأت علمی است از مسؤولان روابط عمومی فعلی دانشگاه علوم پزشکی استان درخواست توسعه تعامل با اصحاب رسانه را دارد.
با توجه به حساسیت‌های که در حوزه بهداشت و درمان استان مازندران وجود دارد انتظار پاسخگویی به رسانه‌ها  کمترین توقع در حوزه بهداشت و درمان است.

انتظار عامه فعالان رسانه‌ای استان،همراهی و همدلی با این قشر بر اساس شعارهای توسعه اطلاع رسانی که در نشست‌های خبری مطرح می‌شود است، تجربه ثابت کرده که ارتباط با خبرنگاران می‌تواند زمینه توسعه و پیشرفت خدمات دانشگاه و معرفی آن به مردم را فراهم کند.

به گزارش کیاپرس، علیرضا مردانشاهی از سال ۹۶ تاکنون به عنوان رئیس دانشکده پزشکی معرفی شده بود که حدود یک ماه گذشته به دلائلی که از سوی مسؤولان دانشگاه اعلام نشده استعفا داده است.

دانشکده پزشکی ساری، در سال ۱۳۶۷ با پذیرش ۵۵ دانشجو در رشته پزشکی به طور رسمی فعالیت آموزشی را آغاز نموده است، در حال حاضر ۸۸۵ دانشجو در دوره پزشکی عمومی دارد. اولین گروه از دانشجویان رشته پزشکی در سال ۱۳۷۴ فارغ التحصیل گردیدند. دانشکده پزشکی در دو سطح آموزشی بالینی و علوم پایه در حال فعالیت می باشند

گروه های آموزشی بالینی (بیهوشی و مراقبتهای ویژه، داخلی، جراحی عمومی، طب اورژانس، پزشکی ورزشی، رادیولوژی، پاتولوژی، ارتوپدی، زنان و زایمان، ارولوژی، جراحی مغزواعصاب، روان پزشکی، اطفال، ENT ، قلب و عروق، پوست، عفونی، پزشکی اجتماعی، پزشکی خانواده، بیماریهای مغزو اعصاب، چشم، اخلاق پزشکی)

گروه های آموزشی علوم پایه ( ایمونولوژی، علوم تشریح، میکروب شناسی و ویروس شناسی ، قارچ شناسی، انگل شناسی، بیوشیمی و بیوفیزیک و ژنتیک، فیزیولوژی، فارماکولوژی، معارف اسلامی، طب سنتی، بیوتکنولوژی پزشکی، نانوفناوری پزشکی)

این دانشکده در سال تحصیلی ۷۲-۷۳ اقدام به پذیرش دستیار در ۹ رشته تخصصی نموده است در حال حاضر دارای ۲۹۸ دستیار در ۱۶ گروه آموزشی در رشته های (بیهوشی و مراقبتهای ویژه، قلب و عروق، عفونی، داخلی، کودکان، روانپزشکی، زنان و زایمان، جراحی عمومی، آسیب شناسی، پزشکی ورزشی، رادیولوژی، ارتوپدی، طب اورژانس، جراحی و مغز و اعصاب، پزشکی خانواده، بیماریهای مغزو اعصاب) می باشد.
در سال ۱۳۸۹ دانشکده پزشکی اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع فوق تخصصی در رشته گوارش نیز نموده و در حال حاضر ۹ دستیار فوق تخصصیدر رشته های (روان تنی، گوارش و کبدبالغین، جراحی عروق، بیهوشی و مراقبتهای ویژه، انکولوژی) مشغول به تحصیل هستند

اولین دوره از دستیاران این دانشکده در سال ۱۳۷۵ فارغ التحصیل گردیده اند و از آن زمان تاکنون ۲۳دوره متوالی دستیاران از این دانشکده فارغ اتحصیل شده اند.

و از آن زمان تاکنون هر ساله تعداد قابل توجهی متخصص از این دانشکده فارغ اتحصیل می شوند.در سال ۱۳۹۱ اولین دوره MPH جهت پزشکان خانواده برگزار و در حال حاضر تعداد ۱۳۰ نفر دانشجو مشغول گذراندن این دوره می باشند همچنین در سال ۱۳۹۴ اولین دوره پذیرش دستیار پزشکی خانواده در این دانشکده صورت گرفت.

در دانشکده پزشکی مراکز تحقیقاتی شامل مرکز بیولوژی سلولی و مولکولی، مرکز تحقیقات طب سنتی و مکمل، مرکز تحقیقات تالاسمی وجود دارند.

انتهای پیام/

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : kiapresse@gmail.com
اینستاگرام : @kiapress
http://instagram.com/kiapress
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :