کیاپرس/رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت گفت: غربالگری سرطان پستان و روده بزرگ که از سال های گذشته در کشور در حال انجام است توسعه می یابد و به زودی غربالگری سرطان ریه و معده در برخی استان ها که آمار مبتلایان در آن استان ها بیشتر است برای اولین بار انجام خواهد شد.

به گزارش کیاپرس از وبدا, دکتر لیلا مؤدب شعار, در همایش علمی کشوری برنامه ملی پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان پستان و روده بزرگ که به مناسبت هفته ملی مبارزه با سرطان در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: غربالگری سرطان پستان و روده بزرگ که از سال های گذشته در کشور در حال انجام است توسعه می یابد و به زودی غربالگری سرطان ریه و معده در برخی استان ها که آمار مبتلایان در آن استان ها بیشتر است برای اولین بار انجام خواهد شد.

دکتر مؤدب شعار در ادامه از بازنگری دستورالعمل تشخیص سرطان های دهانه رحم, روده بزرگ و پستان در کمیته های تخصصی و علمی خبر داد و گفت: این دستورالعمل به زودی به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ خواهد شد.

رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت همچنین تصریح کرد: در حال حاضر سرطان های پستان, روده بزرگ, ریه, پروستات و معده از جمله سرطان های شایع در کشور هستند که برنامه ریزی هایی برای تشخیص زودهنگام آن ها انجام شده است.

گفتنی است در این همایش همچنین، سایر متخصصان و صاحب نظران حوزه سرطان به ارائه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

اشتراک این خبر در :