کیاپرس /رییس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از آغاز هفته دوم آذر ماه شیوع آنفلوآنزا سیر صعودی پیدا کرده و در حال حاضر حدود ١٣ درصد مراجعین با علائم این بیماری به مراکز درمانی مراجعه می کنند.

به گزارش کیاپرس از وب دا، دکتر زهرا نهبندانی با اشاره به افزایشی شدن آمار بستری و سرپایی مراجعان آنفلوآنزا در هفته گذشته اظهار کرد: رعایت توصیه های بهداشتی بخصوص در مراکز تجمعی و مدارس ضروری است.

دکتر نهبندانی خاطر نشان کرد: باتوجه به شرایط آب و هوایی و کاهش سطح ایمنی واکسیناسیون کووید در جامعه و آلودگی هوا توصیه می‌شود شهروندان اصول پیشگیری از بیماری های تنفسی را جدی بگیرند و در محیط های سربسته و اماکن شلوغ که ازدحام جمعیتی وجود دارد حتما از ماسک استفاده کنند.

رییس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین از گروه های پرخطر تقاضا کرد تا حدامکان از منزل خارج نشده یا لااقل از شرکت در تجمعات خودداری نمایند.

وی با تاکید بر حفظ فاصله اجتماعی، شستشوی مرتب دستها  و عدم حضور در تجمعات به تمامی افراد به ‌ویژه گروه‌های پرخطر گفت: لازم است، دانش‌آموزان از ماسک استفاده کنند و در صورت بروز کوچکترین علائمی از بیماری به نزدیکترین مرکز بهداشت مراجعه و تا زمان رفع علائم و رسیدن به بهبودی کامل از حضور در کلاس درس خودداری کنند.

اشتراک این خبر در :