کیاپرس / معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست با مدیران گروه های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور اساتید مجرب و زیر ساخت های مناسب، ظرفیت بسیار خوبی برای بین المللی سازی و جذب دانشجویان خارجی دارد

به گزارش  کیاپرس از وبدا، دکتر ابوالفضل باقری فرد در نشست مشترک با مدیران گروه‌های آموزشی و جمعی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه آموزش، مهم‌ترین رکن در دانشگاه و اساتیدفرهیخته و نخبه، مهم‌ترین رکن آموزش هستند، اساتید را تجدید ناپذیر دانست و افزود: باید قدر اساتید فرهیخته که در نظام سلامت تکرار نشدنی هستند را بدانیم.

وی با اشاره به برخی از اقدامات در راستای نگهداشت اساتید و نخبگان علمی کشور، گفت: یکی از این اقدامات برداشتن سقف دریافتی اساتید و اعضای هیات‌ علمی بود که بارقه‌های امید را در اعضای هیات‌ علمی تمام‌ وقت جغرافیایی به‌ ویژه اساتید جوان ایجاد کرد.

دکتر باقری فرد دغدغه‌های مدیران گروه‌های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان را قابل‌ حل دانست و با تقدیر از پیشرفت طرح‌های عام‌المنفعه سلامت ازجمله دانشکده پزشکی و بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی در رشت، گفت: این طرح‌ها پیشرفت خوبی در استان دارند و وزارت بهداشت مصمم بر حمایت از طرح‌های نیمه‌تمام برای بهره‌برداری به نفع مردم است.

معاون وزیر بهداشت بر تغییر فرایندها و اثربخشی در امور تأکید کرد و افزود: روند خوبی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان آغازشده و امیدواریم این سطح پیشرفت در دانشگاه با تعامل همه ارکان درون و برون‌سازمانی، تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به شمار بالای شهدای مدافع سلامت در گیلان، گفت: این تعداد شهید در راه خدمت به مردم نشان‌دهنده اوج خدمتگزاری به مردم در عرصه سلامت است.

اشتراک این خبر در :