کیاپرس / رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا(۲۴ مهرماه) و وزش باد شدید در برخی استان‌ها خبر داد.

ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا
به گزارش کیاپرس به نقل از ایسنا،صادق ضیاییان افزود: امروز (۲۳ مهرماه) در برخی نقاط آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و خراسان جنوبی بارش پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.

وی افزود:دوشنبه (۲۴ مهرماه) با نفوذ سامانه بارشی در برخی مناطق شمال غرب، غرب استان‌های واقع در دامنه‌ها و ارتفاعات جنوبی البرز ، سواحل دریای خزر و دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس ،مرکزی، سه شنبه (۲۵ مهرماه) در استان‌های ساحلی دریای خزر و برخی مناطق شمال شرق، شرق، شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می.شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد:چهارشنبه (۲۶ مهرماه) در برخی مناطق واقع در شمال غرب و غرب سواحل دریای خزر و پنج شنبه (۲۷ مهرماه) در برخی نقاط شمال غرب، غرب، غرب سواحل دریای خزر و دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش رخ خواهد داد.در ارتفاعات مناطق سردسیر بارش به‌صورت برف خواهد بود.

وی در ادامه گفت: طی پنج روز آینده در ارتفاعات جنوبی کرمان و سیستان و بلوچستان در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد انتظار می رود.

ضیاییان اضافه کرد: یکشنبه در نوار شرقی، دوشنبه در غرب، شمال غرب استان‌های واقع دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از مرکز و سه شنبه در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز ، مرکز ، جنوب، جنوب شرق و شمال شرق کشور در بعضی از ساعات وزش باد شدید و در مناطق مستعد گردوخاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

به گفته ضیاییان سه شنبه و چهارشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۴ مهرماه) قسمتی ابری و وزش باد، در بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید و رگبار و رعدوبرق با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد و طی ‌ سه شنبه (۲۵ مهرماه) نیمه ابری، وزش باد،گاهی وزش باد شدید و بارش پراکنده با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

اشتراک این خبر در :