کیاپرس / رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری دارو فروش اینستاگرامی خبر داد که داروهای تاریخ گذشته را تحت عنوان داروهای کمیاب عرضه می‌کرد.

به گزارش کیاپرس به نقل از فارس،سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و دستگیری عامل فروش داروهای غیرمجاز در فضای مجازی خبر داد و گفت: از متهم دستگیر شده بیش از ۳۰ هزار قلم انواع داروی کمیاب و غیرقابل مصرف کشف شد که تاریخ انقضاء آنها مربوط به ۵ سال قبل است.

رئیس پلیس فتا پایتخت در تشریح این خبر گفت: در راستای مبارزه با فروشندگان غیرمجاز دارو در فضای مجازی طی رصد و پایش صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا یک صفحه اینستاگرامی با بیش از ۸۰ هزار دنبال کننده که اقدام به فروش انواع داروی نایاب و کمیاب می‌کرد مشاهده شد.

وی افزود: در ادامه افسران سایبری پلیس فتا پایتخت اقدامات ویژه خود را آغاز کرده و پس از تحقیقات فنی و پلیسی موفق شدند رد پای مجرم را در فضای مجازی به دست بیاورند.

گودرزی خاطرنشان کرد: بعد از شناسایی متهم پرونده وارد فاز عملیاتی شد و پس از تشریفات قضایی مجرم در محل اختفای خود در یکی از مناطق حاشیه تهران دستگیر و بیش از ۳۰ هزار قلم انواع داروی کمیاب از وی کشف شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت با اشاره به اینکه داروهای کشف شده به هیچ عنوان قابلیت استفاده نداشتند بیان داشت: مجرم پس از انتقال به پلیس فتا به فروش داروهای غیرقابل استفاده که از تاریخ انقضاء آنها بیش از چندسال گذشته بود تحت عنوان داروی کمیاب و نایاب اعتراف کرد.

سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به اینکه سلامت مردم خط قرمز پلیس است افزود: مجرمان و کسانی که سلامت و امنیت مردم را بازیچه اهداف مجرمانه خود قرار می دهند بدانند پلیس با قاطعیت مقابل آنها قرار گرفته و با رصدهای مستمر و شبانه روزی خود در فضای مجازی با کسانی در این فضا اقدام به فروش این گونه اقلام کنند، مطابق قانون برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: خرید و فروش محصولات دارویی در فضای‌ مجازی ممنوع است با توجه به اینکه امکان ارائه داروهای تقلبی و تاریخ گذشته در فضای مجازی متصور است، بهتر است هرگونه دارو و مواد بهداشتی را از داروخانه‌ها یا مراکز بهداشت تهیه و خریداری شود.

وی گفت: شهروندان جهت اعلام موارد مشکوک و مشابه موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری با شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

اشتراک این خبر در :