پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیا پرس: اگرچه ما درباره دلایل بیماری آلزایمر چیز زیادی نمی دانیم، اما پژوهش های متعدد پژوهشگران نشان می دهد که برخی بیماریها می تواند به نوعی با بروز آلزایمر مرتبط باشد.

اگرچه ما درباره دلایل بیماری آلزایمر چیز زیادی نمی دانیم، اما پژوهش های متعدد پژوهشگران نشان می دهد که برخی بیماریها می تواند به نوعی با بروز آلزایمر مرتبط باشد.

برخی از مسائل می توانند ریسک بیماریهایی مثل آلزایمر را افزایش دهند. این بیماری ها می تواند شامل موارد زیر باشد:

کم خونی

3 بیماری رایج که با آلزایمر ارتباط دارد

این اختلال خونی شایع با کاهش گلبول های قرمز مشخص می شود. این سلول ها اکسیژن را منتقل می کنند ، به همین دلیل یک علامت این بیماری شایع خستگی مداوم است. علائم دیگر شامل ضعف ، تنگی نفس ، و دست و پای سرد است. این وضعیت بیش از ۳ میلیون آمریکایی را درگیر می کند. در برخی مطالعات ارتباط بین کم خونی و افزایش خطر زوال عقل در بزرگسالان مسن وجود داشته است. یکی از شایع ترین دلایل کم خونی ، کمبود آهن است که می تواند ناشی از رژیم غذایی ضعیف باشد. همچنین ممکن است یک عارضه جانبی از برخی داروهای خاص باشد. نگرانی این است که با محرومیت مغز از اکسیژن ، کم خونی می تواند به آلزایمر منجر شود. نتایج یک مطالعه ۱۱ ساله روی بیش از ۲۵۰۰ نفر در سنین ۷۰ تا ۷۹ سال نشان داد که مبتلایان به کم خونی در مقایسه با افرادی که کم خونی نداشتند ، ۴۰ درصد بیشتر  در معرض خطر ابتلا به زوال عقل هستند.

افسردگی و اضطراب

3 بیماری رایج که با آلزایمر ارتباط دارد

پیر تاریوت مدیر موسسه بانر آلزایمر در فینیکس آریزونا می گوید: “شواهد کاملاً زیادی وجود دارد که افرادی که دچار افسردگی یا اضطراب هستند بیشتر در معرض زوال عفل قرار می گیرند. دانشمندان می گویند که اختلالات خلقی ممکن است فقط نشانه ای از آلزایمر نباشد اما از آنجا که افسردگی و اضطراب می توانند سطح هورمون استرس کورتیزول را بالا ببرند ، یک نظریه این است که مقادیر بالای کورتیزول به صورت مزمن می تواند به مغز آسیب برساند.جالب اینجاست که داروهای ضد افسردگی به عنوان یک درمان بالقوه برای آلزایمر مورد بررسی قرار می گیرند. برخی داروهای ضد افسردگی دارای خاصیت ضد آمیلوئید [پروتئین همراه با آلزایمر] هستند.

دیابت

3 بیماری رایج که با آلزایمر ارتباط دارد

ارتباط بین دیابت و آلزایمر نسبتاً قوی است. این بیماری منجر به واکنش های التهابی غیر طبیعی در اندام های مختلف از جمله مغز می شود. دلیل دیگر این است که مسیر علامت گذاری انسولین نیز یکی از مسیرهای درگیر در تجزیه آمیلوئید است. سرانجام ، دیابت به بیماری عروق مغزی (شرایطی که خطر سکته مغزی را افزایش می دهد) کمک می کند ، که برای آلزایمر عامل مهمی است. به گفته انجمن آلزایمر ، تقریباً ۲۱ میلیون آمریکایی مبتلا به دیابت هستند و حدود ۵۴ میلیون نفر دیگر آناده ابتلا به این بیمارری هستند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :