پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیا پرس: حسین حسن نژاد که در اولین همایش سازمان مردم نهاد در شهرستان جویبار سخن می گفت، افزود: باید بتوانیم در کنار سمن هایی که برای فعالیت های خیرخواهانه و داوطلبانه امور اجتماعی تشکیل شده اند، برای انجام کار علمی و تخصصی به تشکیل سمن های تخصصی در امور اجتماعی اقدام کنیم. ‎

 

حسین حسن نژاد روز شنبه در این مراسم عنوان کرد: اگر امروز پیچیدگی روابط اجتماعی را قبول داریم و می پذیریم که اعتیاد یک پدیده اجتماعی چندوجهی است پس باید سمن های تخصصی را تشکیل دهیم تا آنان بتوانند با مهارت بیش از گذشته ایفای نقش کنند.

وی گفت: در حوزه های مختلف اعم از محیط زیست، کشاورزی، صنعت و آسیب های اجتماعی به شدت نیازمند تشکیل سمن تخصصی هستیم، بنابراین باید در کنار سمن هایی که به فعالیت داوطلبانه در حوزه اجتماعی می پردازند، به تشکیل سمن تخصصی نیز بپردازیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران، اظهار کرد: برای بنیادی عمل کردن و اینکه در آینده نسلی بهتر از نسل امروز داشته باشم باید نگاه تخصصی به معضلات اجتماعی داشته باشیم و نگاه تخصصی نیازمند تشکیل سمن تخصصی است.

حسن نژاد گفت: در طول دوره فعالیت دولت تدبیر و امید در استان مازندران حدود ۲۲۷ سمن از فرمانداری‌های تابعه استانداری مازندران مجوز دریافت کردند و در کنار این مجوزها برخی از سازمان ها همچون محیط زیست، اداره ورزش و جوانان و بهزیستی برای تشکیل سمن ها مجوزهایی صادر کرده اند که هم اکنون تعداد سمن ها در این استان به ۴۷۹ سمن رسیده است.

وی بیان کرد: باتوجه به جامعه فرهیخته استان مازندران و نزدیک بودن روستا به شهر این تعداد تشکیل سمن در این استان کم است و باید بیشتر شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: طی سال گذشته از محل اعتبارات استانی حدود ۱۸ میلیارد ریال در اختیار سمن ها قرار گرفت تا آنان در قالب پروژه ها به نیابت از دولت به فعالیت بپردازند.

حسن نژاد گفت: اگر بنا است تا کار بزرگ در جامعه انجام شود حتماً باید از ظرفیت مردم استفاده کنیم چرا که مقاومت و سازندگی بدون مردم رخ نخواهد داد و همه ما به عنوان کارگزاران دولت برمبنای اراده و خواست مردم در حال فعالیت هستیم.

وی بیان کرد: مشارکت مردمی نمی تواند به صورت فله ای یا موردی باشد بلکه مشارکت باید به صورت سازمانی باشد و در اینجا یکی از نهادهایی که می تواند در این موضوع به ما کمک کند سازمان مردم نهاد است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اعلام اینکه سازمان مردم نهاد یک فرصت تلقی می شود، گفت: به اعتقاد بنده سازمان مردم نهاد یک نظام پنهان سلامت در کشور است.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :