پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
  • کیاپرس : مراسم گرامیداشت روز استاد با موضوع فرهنگ ایثار و نوعدوستی به همراه اعزام کاروان کمک های اهدایی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به مناطق سیل زده استان با حضور عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ، اعضای هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، روسای دانشکده ها و جمع کثیری از اساتید و اعضای هیات علمی این دانشگاه در سالن آیت الله کوهستانی برگزار شد.
    دکتر سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم

    دانشگاه علوم پزشکی مازندران

    پزشکی مازندران در این مراسم با بیان اینکه رشته پزشکی با سلامت جامعه مرتبط است، گفت: جامعه از قشر فرهیخته ای که در حوزه سلامت کار می کند انتظار بیشتری در زمینه کمک و همدلی دارند و این جامعه نیز همواره در این راه قدم های خوبی برداشته است.
    وی همدلی را از مهارت های دهگانه که جوامع باید خود را به آن مجهز کنند دانست و افزود: جامعه نباید روحیه شادابی و نشاط را از دست بدهد زیرا جامعه ای که شاداب نباشد آسیب های زیادی می بیند بنابراین باید با همدلی این مشکلات را برطرف کنیم.

دکتر موسوی ادامه داد: بیت “بنی ادم اعضای یکدیگرند که در آفرینش زیک گوهرند” یک نگاه سیستمیک است که اگر یکی از ارگان ها دچار آسیب شوند ارگان های دیگر باید آن را بازسازی کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه جامعه ما جامعه ای دوقطبی نیست، گفت: برخی از افراد می خواهند این فرهنگ را بوجود آورند که جامعه پزشکی درد جامعه را نمی داند درحالی که پزشکان نشان دادند که در بسیاری از امور همراه و یاریگر مردم هستند.

وی آموزش را در پیشرفت و توسعه کشورها بسیار موثر دانست و افزود: برای داشتن جامعه ای توسعه یافته باید به حوزه آموزشی توجه ویژه ای شود.

دکتر موسوی توجه به شیوه آموزشی نوین و توسعه رشته ها را از برنامه های دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حوزه آموزشی دانست و ادامه داد: در سال گذشته رشته جراحی عروق و در مقطع دکتری نیز مهندسی بافت و علوم اعصاب افزوده شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه تاسیس دو دانشکده فناوری نوین و دانشکده مجازی در دستور کار معاونت آموزشی قرار دارد، گفت: با وجود شرایط اقتصادی در سال گذشته، دانشکده پیراپزشکی قبل از سال تحصیلی راه اندازی می شود.

همچنین دکتر غلامعلی گدازنده طی سخنانی با بیان این که با نظر موافق اعضا محترم هیات علمی این دانشگاه هزینه های برگزاری مراسم به تامین بخشی از خسارت سیل زدگان مازندران اختصاص می یابد گفت : در همین راستا ،کمیته ای متشکل از نمایندگان حوزه های آموزشی ،توسعه منابع ،روابط عمومی و روسای دانشکده ها و نمایندگان اعضا هیات علمی دانشگاه تشکیل شد و لوازم خانگی اعم از یخچال ، اجاق گاز و… از محل اعتبارات برگزاری مراسم تجلیل از استاد تهیه گردید و کاروان حامل کمکهایی اهدایی دانشگاه به مناطق سیل زده استان مازندران ارسال و در بین خانواده های آسیب دیده توزیع می شود .

شایان ذکر است در پایان این مراسم لوح سپاس و تندیس ویژه توسط دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، دکتر یوسف نژاد نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران به اساتید و اعضای هیأت علمی نمونه و برگزیده اهدا شده است.

در پایان مراسم نیز کاروان کمک های اهدایی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به مناطق سیل زده اعزام شد.

تاریخ:۱۳۹۸/۰۲/۰۴

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :