پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

ابتلا به آلزایمر

قرص های موثر در ابتلا به آلزایمر

 

در یکی از مجلات پزشکی نتیجه ی مطالعات جدید در زمینه تاثیر مصرف قرص های آرامبخش در بروز آلزایمر نشان می دهند که مصرف داروهای بدون نسخه با دُز بالا در افراد مسن، دارای خاصیتی با عنوان ” آنتی کولینرژیک» بر روی سیستم اعصاب هستند که به مرور افراد را دچار بیماری آلزایمر می کنند. بطوریکه حتی در زوال عقلی نیز تاثیرگذار هستند.

داروهای خواب آوری که بدون نسخه به فروش می رسند و درمان های خودسرانه ای که برای رفع حساسیت ها صورت می پذیرد، می توانند فرد را مستعد بیماری آلزایمر کنند. برای نمونه، داروهای خواب آور همچون نیتول و قرص های ضدحساسیت بنادریل و پیریتون متعلق به آن دسته از داروها هستند که محققان همیشه نسبت به مصرف آنها هشدار دادند.

دانشمندان با مطالعه روند سلامتی ۳ هزار و ۴۳۴ مرد و زن ۶۵ ساله و بالاتر به مدت هفت سال، تأثیر داروهای آنتی کولینرژیک را بررسی کردند و دریافتند که از این تعداد ۶۳۷ نفر به آلزایمر و ۱۶۰ نفر به انواع دیگر زوال عقل مبتلا شدند.

جمعیت مورد مطالعه ای که دوز بالاتری از داروهای آنتی کولینرژیک مصرف می کردند؛ ۵۴% میزان این خطر را نسبت به کسانی که اصلاً دارو مصرف نمی کنند افزایش می دهند که در نوع خود آمار بالایی است. در پایان گاردین نوشت:مطالعات حاکی از این است که مصرف روزانه حداقل ۱۰ میلی گرم دوکسپین، ۴ میلی گرم دیفن هیدرامین (نیتول و بنادریل) و یا ۵ میلی گرم دیتروپان به مدت بیش از سه سال؛ در مبتلا شدن به زوال عقل تأثیر بسیاری دارد.

گفتنی است؛ مطالعات به این نتیجه رسیده است که این داروها عوارض کلی بر سلامت عمومی بدن دارند، اما همچنان نیاز به مطالعات بیشتر برای به تائید رساندن این نتایج وجود دارد تا مکانیسم های دیگر داروها کشف شود.این قرص ها آلزایمر می آورند!

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :